X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 46061
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawa z muzyką. Scenariusz zajęcia dla dzieci trzyletnich

Scenariusz zajęć w grupie dzieci trzyletnich
w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie przeprowadzonych przez
Małgorzatę Grabias w dniu 04.03.2021r.
TEMAT: ZABAWA Z MUZYKĄ
CELE:
Odpowiednie reagowanie na różne sygnały dźwiękowe.
Reagowanie ruchem na zmiany wysokości dźwięków (dźwięki wysokie- dźwięki niskie), tempa (szybko-wolno) i dynamiki (głośno-cicho).
Wskazanie różnych stanów emocjonalnych (np. smutek, radość)
Uczestniczenie w zabawach konstrukcyjnych.
CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
-określa nastrój muzyki za pomocą ilustracji;
- uważnie słucha tekstu piosenki;
-wie, że odgłosy przyrody i sztuczne dźwięki też mogą być muzyką;
-potrafi określić tempo muzyki poprzez ruch;
-określa dźwięk niski i wysoki;
-poprawnie stosuje się do gestów głośno-cicho;
-potrafi policzyć do trzech;
-reaguje na sygnał nauczyciela
-samodzielnie wykonuje pracę plastyczno-techniczną
-gra na własnoręcznie wykonanym instrumencie
METODY:
-podająca: rozmowa, polecenie, objaśnienie, prezentacja
Waloryzująca: ekspresja ruchowa,
Operacyjna: praktyczne działanie.
FORMY PRACY: indywidualna, zespołowa, grupowa
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
słoneczka z buzią uśmiechniętą i smutną (dla wszystkich dzieci), utwory muzyczne smutne, wesołe, przyjemne dla uszu i drażliwe, utwór muzyczny szybki i wolny, dźwięki wysokie i niskie, piosenka pt: „Gra muzyka”, krótki tekst o muzyce do zabawy cicho- głośno, opakowania po Kinder-jajkach , drobny makaron, papierki kolorowe do wypisywania cen w sklepach.
Przebieg zajęć:
1.Zabawa „ Określamy nastrój melodii”-nagrania wesołej i smutnej melodii, buzie-wesołe i smutne.
2.Zabawa „Muzyka przyjemna i nieprzyjemna dla uszu” .
Dzieci słuchają wybranych przez N. fragmentów wesołych melodii i smutnych . Określają ich nastrój, podnosząc do góry odpowiedni rysunek przedstawiający uśmiechniętą buzię lub smutną buzię. Podobnie postępują słuchając muzyki przyjemnej i nieprzyjemnej dla uszu.
3.Słuchanie piosenki pt: „ Gra muzyka”.
4. Rozmowa na temat piosenki:
Określanie czy była wesoła czy smutna
N. Co słychać było od rana w domu ( w tekście piosenki)?-woda w kranie, śpiew mamy, wiatr, ptaki, drzewa,
N. Gdzie słychać muzykę? Wszędzie: w przyrodzie, w dźwiękach wydawanych przez różne przedmioty.
4. Określanie tempa muzyki: może być szybka lub wolna .Poruszanie się zgodnie z muzyką: jak muzyka jest wola – spacerujemy, jak jest szybka to poruszamy się w podskokach.
5. Określanie dźwięku- niski wysoki. Przy dźwiękach niskich – przykucamy, przy wysokich – stajemy na palcach.
6. Zabawa z tekstem: „Muzyka, muzyka- to nie tylko śpiew słowika”- wypowiadanie go głośno lub cicho. Ręka w górze- głośno, palec na ustach –cicho.
7. Wykonanie instrumentów z opakowań po kinder- jajkach poprzez napełnienie środka drobnym makaronem , oklejanie kolorowymi papierkami , które służą do wypisywania cen w sklepie.
8. Sprawdzanie brzmienia instrumentów wykonanych przez dzieci przy muzyce „ Gra muzyka”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.