X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 44934
Przesłano:
Dział: Języki obce

Walking, walking... - czynności wyrażające ruch. Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym

Temat: „Walking, walking..”- czynności wyrażające ruch.
Cele:
- utrwalanie czynności wyrażających ruch- chodzić, biegać, pływać, podskakiwać
- wprowadzenie nowych czynności wyrażających ruch- latać, tańczyć, hop,hop
- doskonalenie zabawy „Walking walking”.
- doskonalenie nazw liczebników od 1-7
- pokazywanie i zgadywanie czynności wyrażających ruch
- rozwijanie sprawności słuchania, wykonywania poleceń
- uwrażliwienie dzieci na brzmienie języka obcego,
Metody:
- metoda TPR (Total Physical Response- Reagowania Całym Ciałem)
- metoda audiowizualna
- metoda komunikacyjna
Formy pracy:
- praca indywidualna, praca z całą grupą, praca w grupach
Pomoce:
- karty obrazkowe flashcards - odtwarzacz CD
- pacynka „Monkey” - płyty CD z piosenkami

Przebieg zajęć:

1. N-l wita się z dziećmi.
2. Hello song- N-l staje razem z dziećmi w kole i śpiewa rutynową piosenkę z reagowaniem całym
ciałem.
3. N-l mówi, że Monkey chce was dzisiaj nauczyć czynnośći wyrażających ruch. Niektóre z nich już
znacie z zabawy „Walking walking”. Look you know this words: walk, swim, jump, run.
Powtórzcie je za mną trzykrotnie,
- N pokazuje nowe karty obrazkowe z czynnościami wyrażającymi ruch i pyta: what’s this? Dzieci
odpowiadają po polsku, a N-l powtarza daną czynność po angielsku: hop-hop, dance, fly a dzieci
podają sobie karty obrazkowe i powtarzają indywidualnie. Zachęca dzieci do powtórzenia. Jedna
osoba wchodzi do środka i pokazuje daną czynność. N pyta dzieci ile nazw dzisiaj poznały?
Let’s count together! Liczymy karty
4. Naśladowanie czynności „Monkey says
5. Zabawa przy piosence „walking,walking”
6. Wyliczanka „one, two, three”
7. N jeszcze raz pokazuje karty obrazkowe i wymawia słowa w języku angielskim. Następnie
zachęca dzieci do indywidualnego pokazywania i zgadywania czynności wyrażających ruch”.
Dzieci po kolei wybierają jedną czynność i pokazują na forum grupy, osoba, która zna odpowiedz
zgłasza się i po wskazaniu przez N-la odpowiada.
5. Bye bye song – n-l wraz z dziećmi ustawia się w kole i wspólnie śpiewają rutynową piosenkę
na pożegnanie. Dzieci dostają stempelek z obrazkiem za udział w zajęciach.

Opracowała:
Paulina Lis

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.