X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 43521
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W krainie muzyki. Scenariusz zajęć dla 4-latków

BLOK TEAMTYCZNY:
• W krainie muzyki
TEMAT DNIA:
• Muzyka wokół nas
CELE OGÓLNE:
• Rozróżnianie i określanie dźwięków przyrody;
• Zachęcanie do odpoczynku na łonie natury
• Rozróżnianie dźwięków cichych i głośnych w trakcie zabaw z instrumentami;
CELE SZCZEGÓŁOWE - dziecko:
• Uważnie słucha
• Rozróżnia dźwięki ciche i głośne
• Podaje nazwy instrumentów
• Doskonali swą sprawność manualną
• Przeliczanie zbiorów w zakresie 1-4
• chętnie uczestniczy w zabawie.

METODY:
• słowna – rozmowa, instrukcje i objaśnienia
• oglądowa – pokaz, obserwacja
• czynna – rozwiązywanie zadań ( rozwiązywanie zagadek słownych i słuchowych, udział w zabawach ruchowych)
FORMY:
• zbiorowa
• indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• instrumenty, CD, torebki foliowe, gazety, papier kolorowy, klej, nożyczki, kredki, szarfy,

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Powitanka – „Podajmy sobie ręce i zróbmy duże koło”.
2. Pudełko Tupa – N. chowa do pudełka instrumenty, dzieci mają za zadanie odgadnąć po dotyku i usłyszanym dźwięku jaki to instrument. Rozpoznawanie i podawanie nazw instrumentów.
3. Leśne dźwięki – słuchanie opowiadania T. Kruczka i rozmowa na jego temat. N. pyta: Na jaką wycieczkę wybrały się dzieci?,; Czym zajmuje się leśniczy? itp
4. „Wiatr, deszcz, ulewa” – N. dzieli dzieci na dwie grupy, pierwsza otrzymuje torebki foliowe, a druga – gazety. Dzieci poruszają się swobodnie w rytm muzyki. Na hasło” Deszcz dzieci, trzymając w jednej ręce gazetę, palcami drugiej wystukują deszcz. Na hasło: Wiatr dzieci szeleszczą torebkami foliowymi, na hasło ulewa – odgłosy tworzą obie grupy.
5. Instrumenty – dzielenie instrumentów na ciche i głośne dźwięki, przeliczanie zbiorów.
6. Praca plastyczna – dzieci wycinają gitarę oraz marakas, następnie przyklejają je na kartkę papieru i ozdabiają kredkami oraz papierem kolorowym.
7. Jestem muzykantem – zabawa ze śpiewem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.