X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42731
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz pasowania na przedszkolaka

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA
(28.11.2017, godz. 10:30)

Temat: Pasowanie na przedszkolaka – uroczystość przedszkolna z udziałem dzieci z gr. I i II.
Cele ogólne:
wprowadzenie dzieci w spoïeczność przedszkolną,
zaprezentowanie umiejętności dzieci,
tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania,
wspomaganie procesu adaptacji dzieci do przedszkola,
integracja współpracy rodzin dzieci z placówką,
Cele operacyjne
dziecko:
potrafi zaśpiewać proste piosenki,
potrafi wyrecytować krótkie wierszyki,
integruje się ze wspólnotą lokalną,
pokonuje lęk przed wystąpami publicznymi,
przestrzega przyjętych i ustalonych norm zachowań podczas uroczystości,
Formy:
indywidualna, zespołowa, zbiorowa
Metody:
tradycujne: słowna, czynna,
aktywizujące: taniec, inscenizacja do piosenki
Środki dydaktyczne:
- odtwarzacz CD,
- płyty CD,
- birety, dyplomy, rożki ze słodyczami,
- teksty wierszy, piosenek,
- dekoracja,
- ołówek do pasowania,
PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:
1. Powitanie przybyłych gości przez nauczyciela prowadzącego:
Serdecznie i gorąco witamy wszystkich, którzy przybyli na dzisiejszą, jakże ważną dla dzieci i ich rodziców uroczystość przedszkolną. Spotkaliśmy się, ponieważ zebrane tu dzieci 3-latki z grup I oraz II chciały zostać prawdziwymi przedszkolakami. Zanim to nastąpi, dzieci mają dla wszystkich niespodziankę. Chciałyby zaprezentować to, czego nauczyły się
w przedszkolu do tej pory. Liczą na mocne i częste brawa. Zapraszamy!
Oddam teraz głos dzieciom, które też pragną się z Państwem przywitać.
2. „Powitanie” – wybrane dzieci z obydwu grup wychodzą na środek i recytują wiersz
My jesteśmy przedszkolaki
Maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich
Na nasze pasowanie.
Lecz sobie nie myślcie, że to będą cuda.
sami nie wiemy czy nam się to uda.
Chcemy wam zaśpiewać
i zatańczyć ładnie
Proszę się nie gniewać,
jeśli źle wypadnie.
A więc pora na występy,
Mili państwo posłuchajcie,
oklaskami nagradzajcie.
3. Nauczyciel prowadzący mówi:
Po tak miłym powitaniu jako pierwsze zapraszamy dzieci z grupy I .
4. (Na scenę wchodzi i ustawia się grupa I)
Jest wiele umiejętności, którymi powinien wykazać się PRAWDZIWY WZOROWY PRZEDSZKOLAK. Jedną z nich jest zaśpiewanie piosenki.
5. „DO PRZEDSZKOLA IDZIE MALUCH”
(Dzieci ustawione parami na obwodzie koła. Przy pierwszej zwrotce maszerują i śpiewają. Na słowa „tup, tup, tup” zatrzymują się i tupią nóżkami w miejscu)
Do przedszkola idzie maluch:tup tup,tup tup
Wszyscy dziś malucha chwalą:tup tup, tup tup
(Przy drugiej zwrotce dzieci tworzą dwuosobowe kółeczka i tańczą wkoło)
Zna wierszyki i piosenki: la la,la la
Zawsze chodzi uśmiechnięty:la la, la la
(Przy trzeciej zwrotce dzieci w parach podskakują)
Podskakują razem dzieci: hop hop, hop hop
Bo tu bawią się najlepiej: hop hop, hop hop
6. Dzieci nauczyły się recytować wiersz:
Dzieci recytują wiersz „Moje Przedszkole” (autorstwa własnego -A.Andrychowska).
Choć mam jeszcze mało lat,
No to dzielny ze mnie skrzat.
Chodzę z dziećmi do przedszkola,
Tak jak Maksio, Zosia, Ola.
Mam tu wieszak na ubranka,
Obok mego kolegi Franka.
Rano zjadam swe śniadanie,
Potem zupkę, drugie danie.
Nikt się tutaj więc nie nudzi,
Nie grymasi, nie marudzi.
Tu są moje panie i moi koledzy,
Tautaj jest też moja skarbnica wiedzy.
Dlatego kocham to swoje przedszkole,
Zamienić go na inne nigdy nie pozwolę!
7. Uważa się,że w zdrowym ciele, zdrowy duch, a zatem nie można zapomnieć o gimnastyce w przedszkolu.
Dzieci inscenizują ruchem I zwrotkę piosenki „Wesoła gimnastyka.”(J.Kucharczyk)
1. Każdy mądry przedszkolaczek
co dzień ćwiczy, biega skacze.
Ty też biegaj, skacz i ćwicz,
Gdy chcesz zdrowy, silny być!
Ref. Zrób przysiady raz i dwa,
i podskocz hopsasa.
Dwa skłony do podłogi,
w kolanach zginaj nogi.
Wyciągnij się do góry
tak jakbyś łapał chmury.
Zrób kółko bioderkami,
poruszaj paluszkami.
8. Gdy ćwiczenia wykonane, ciało jest wysportowane. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby w tym miejscu dzieci zatańczyły dla Rodziców i przybyłych gości jeden ze swych ulubionych tańców bowiem PRZEDSZKOLAK POTRAFI RÓWNIEŻ I TAŃCZYĆ
Dzieci tańczą „WOOGIE BOOGIE”
„Ślubowanie Maluchów” to wielka uroczystość w przedszkolu. W poczet przedszkolaków przyjmowane są nowe dzieci z dwóch grup. Po przedstawieniu swoich umiejętności przez grupę I na scenę zapraszamy i gorąco witamy grupę II.
Jak wiadomo każdy przedszkolak stara się być samodzielny. To co już potrafią zaprezentują nam śpiewem i ruchem nasi artyści z grupy II. Zapraszamy.
9. DZIECI Z GR.II ŚPIEWAJĄ I PREZENTUJĄ RUCHEM PIOSENKĘ „JESTEM MAŁYM PRZEDSZKOLAKIEM”
10.Bardzo Wam dziękujemy za muzyczne pokazanie nam co już potraficie, a teraz dzieci opowiedzą o sobie w wierszu pt. „Mam 3 latka” (I.Suchorzewskiej)
DZIECI RECYTUJĄ WIERSZ.
Mam 3 latka, 3 i pół
brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
i mam znaczek z muchomorkiem.
Pantofelki ładnie zmieniam,
myję ręce do jedzenia.
Zjadam wszystko z talerzyka,
tańczę, kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku,
o tchórzliwym koziołeczku,
i o piesku co był w polu,
nauczyłam się w przedszkolu.
11. Ostatnią aktywnością jaką chciałaby się dzisiaj pochwalić grupa II to taniec. Przed Państwem znane i przez kazdego lubiane „Kaczuszki”-tym razem w wykonaniu naszych przedszkolaków-dzieci z gr II.
DZIECI TAŃCZĄ” KACZUSZKI”
12. Czy sądzą Państwo, że dzieci zdały egzamin i będą mogły złożyć ślubowanie? (to pytanie nauczycielka kieruje do przybyłych na uroczystość gości) A więc zacznijmy tą część uroczystości.
Wiersz „Ślubowanie”- wiersz recytują wszystkie dzieci z obydwu grup
Wie to Marysia, Staś i Krzyś,
że wielkie święto w przedszkolu jest dziś.
To ślubowania nadszedł już czas,
pierwszy egzamin na przedszkolaka zdasz.
Ceremonia ślubowania
Nauczycielka zaprasza dzieci do ślubowania.
„Super poszły wam zadania,
więc zapraszam do ślubowania.
Wyciągnijcie dwa paluszki,
równiuteńko złączcie nóżki,
wszystkiego uważnie słuchajcie,
i wyraźnie powtarzajcie”.
13. Ślubowanie dzieci-dzieci z obydwu grup recytują wiersz:
Dziś jest nasze pasowanie,
są tu nasze drogie Panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy,
że przedszkole pokochamy.
Co dzień bawić się będziemy,
i jedzonko ładnie zjemy.
I uśmiechem przywitamy,
przychodzące po nas mamy.
14. Ceremonia pasowania na przedszkolaka
Nauczycielka prosi Panią Dyrektor o pasowanie na przedszkolaka:
Panią Dyrektor tu zapraszamy,
Dla Pani specjalne zadanie mamy:
Chcemy poprosić o pasowanie
Przedszkolakiem niech każde obecne tutaj dziecko zostanie.
Pani Dyrektor dotyka długą kredką ramienia każdego przedszkolaka i wypowiada formułę „Pasuję cię na przedszkolaka”.Dzieci od nauczycielek otrzymują pamiątkowy dyplom, biret
i drobny upominek. Po akcie pasowania Pani Dyrektor składa rodzicom gratulacje, a maluchom życzenia.
15. Podziękowanie Rodziców za przygotowanie, wsparcie i organizację uroczystości pasowania.
16. Pożegnanie Pani Dyrektor, dzieci oraz przybyłych gości.
Opracowała: mgr Anna Andrychowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.