X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42697
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia 2019

Scenariusz spotkania integracyjnego z okazji obchodów „Dnia Pluszowego Misia”
z dn. 26 XI 2019 r.

Cele ogólne:
* stwarzanie sytuacji sprzyjających integrowaniu się dzieci z różnych grup wiekowych
* czerpanie radości ze wspólnej zabawy
Obszary z podstawy programowej:
1.2 - przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (stara się współdziałać w zabawach i w sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych;
8.1 - śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe; chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, w tańcach i muzykowaniu;
Metody:
* czynna
* słowna
* elementy pedagogiki zabawy
Formy:
* praca z całą grupą
Środki dydaktyczne: magnetofon, płyty CD z muzyką do śpiewu i zabaw, sylwety misiów, pluszowe maskotki misia, tekst opowiadania, koperty, zagadki, tablice, chusta animacyjna, puzzle miś.

Przebieg spotkania:
1. Wejście dzieci na salę i powitanie przez prowadzącą.
2. Zapoznani dzieci z historią święta Pluszowego Misia
3. ,,Parada misiów”- marsz dzieci z misiami przy piosence ,,Zmisiowanie” (dzieci maszerują w kółeczku z misiami przyniesionymi z domu).
4. Zabawa ruchowa ,,Wybierz misia” – ustalenie kolejności zadań wg liczebności dzieci pod sylwetą misia.
5. Słuchanie opowiadania ,, O małym szmacianym misiu”
7. Piosenka z pokazywaniem ,,Małe misie3”
8. ZADANIE nr 1
9. Zabawa ruchowa............
10. ZADANIE nr 2
11.Zabawa ruchowa............
12.ZADANIE nr 3
13. Zabawa ruchowa ,,Gumi - Miś” taniec naśladowanka
10. Podziękowanie za wspólną zabawę i pamiątkowe zdjęcie z misiami. Wręczenie kolorowanek dla każdej z grup.
ZADANIE - zabawa dydaktyczna ,, w sklepie z zabawkami” (8zabawk =8 dzieci)
Ćwiczenia w orientacji przestrzennej (nad, na, pod, obok, prawo, lewo). Zadaniem dzieci jest umieszczenie zabawki na odpowiednim miejscu wg instrukcji słownej.

• bączka umieść na najwyższej półce po prawej stronie
• na najwyższej półce po środku umieść lalkę
• autko umieść na najniższej półce po prawej stronie
• na środkowej półce z lewej strony umieść piłkę
• misia umieść po środku na najniższej półce
• wózek umieść na półce pod bączkiem
• na półce nad piłką umieść ciężarówkę
• konika umieść na najniższej półce po lewej stronie

ZADANIE – zagadki słowne (4 zagadki= 4 dzieci)
• W niej niedźwiedź zasypia na zimę (gawra/jaskinia)
• Słodki w smaku, miły, pszczoły go zrobiły (miód)
• Przez całą zimę mocno śpi.
My się go boimy, na palcach chodzimy.
Jak się zbudzi to nas zje/ będzie zły ( niedźwiedź)
• Pluszowy przyjaciel z oklapniętym uszkiem
Dziś ma swoje święto i jest łakomczuszkiem(miś)

ZADANIE - ,,wyścig figur i kolorów” (4 pakiety =4 dzieci)
• segregowanie misiów wg kolorów – wyścig w kategorii 3 i 4latków
• segregowanie misiów wg kształtów – wyścig w kategorii 5 i 6latków.
Opracowała M.Z. Śmiałek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.