X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42396
Przesłano:
Dział: Logopedia

Przesiewowe badanie mowy. Wstępna diagnoza logopedyczna

KONSPEKT ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH

Temat: Przesiewowe badanie mowy. Wstępna diagnoza logopedyczna.

Cele:
- integracja grupy
- usprawnianie oddychania i fonacji,
- przeprowadzenie diagnozy wstępnej,
- rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi,
- nabywanie pewności siebie,
- pozbycie się wstydu przed mówieniem na forum grupy,
- wyrabianie umiejętności współdziałania w grupie.

Forma: grupowa

Przedział wiekowy: 7-9 lat.

Pomoce dydaktyczne:
- arkusz diagnozy logopedycznej, obrazki, podpisy do obrazków, kartki papieru, kredki, lustro, komputer, mikrofon, głośniki, multimedialny program logopedyczny "Logopedia".

Czas trwania zajęć: 2x45 min.

Przebieg zajęć:
1. Przywitanie.
2. Wprowadzenie do tematu.
3. Przeprowadzenie diagnozy wstępnej (dzieci powtarzają za nauczycielem wyrazy, przyporządkowują obrazki do wyrazów, podpisują obrazki, opowiadają)
4. Zajęcia przed lustrem (śmieszne miny, pokazywanie różnych nastrojów, liczenie zębów itp.).
5. Zadanie - "Narysuj coś co może mieć kolor...". Próba opowiedzenia (wymyślenia definicji) o narysowanym przedmiocie.
6. Zabawa multimedialna "Koszyk z jabłkami" - różnicowanie głosek "sz", "s".
7. Podsumowanie zajęć.
8. Ocena aktywności dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.