X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 42128
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Osłuchanie z piosenką "Symbole Polski", uważne wysłuchanie i omówienie treści piosenki, wystukiwanie rytmu na drewienkach

Grupa: 3 – latki
Cele:
• stwarzanie warunków do nauki piosenki o tematyce patriotycznej
• rozwijanie umiejętności formułowania odpowiedzi na zadawane pytania
• próby odtwarzania rytmu refrenu piosenki na drewienkach
• rozwijanie umiejętności tanecznych

Metody: czynna, słowna, oglądowa

Środki dydaktyczne: puzzle – flaga i godło Polski, wersja wokalno-instrumentalna piosenki „Symbole narodowe”, instrumenty perkusyjne –drewienka

Przebieg spotkania

1. Zabawa na powitanie – pląs integracyjny „Wszyscy są”

Wszyscy są, witam Was, zaczynamy już czas.
Jesteś ja, jesteś Ty, raz, dwa, trzy

2. „Czy znasz te symbole?” – układanie puzzli
 dwa paski papieru (biały i czerwony) – układanie flagi Polski
 obrazek Orła Białego na czerwonym tle, przecięty na dwie części – układanie godła Polski
Po ułożeniu obrazków dz. przypominają jak nazywają się symbole

3. Osłuchanie z melodią i teksem piosenki „Symbole Polski” śpiewanej przez n-la. Dz. powtarzają refren, podejmują próby śpiewania go z wyklaskiwaniem

Błyszczy w słońcu flaga Polski – tak, to właśnie ona!
I na wietrze już powiewa wstęga biało-czerwona.
Ref: Tra la, tra la, tra la la –
Skoczna melodia do tańca nam gra

Jak wygląda godło Polski, wie duży i mały.
Dumnie strzeże swego kraju ten nasz Orzeł Biały

Ref: Hopsa, hopsa, hopsa s asa –
Tańczymy wesoło dziś ty i ja.

4. Zabawa parateatralna przy piosence, podejmowanie prób wspólnego śpiewania
oraz odtwarzania ruchem treści piosenki (wersja z podkładem muzycznym)

5. „Mała orkiestra” – zabawa rytmiczna.
Wystukiwanie rytmu refrenu piosenki na drewienkach

6. Zabawa taneczna przy piosnce „Symbole Polski” – podczas zwrotek dz. poruszają się w kole, w trakcie refrenu w małych dwuosobowych kółeczkach

7. Podziękowanie za wspólną zabawę
SCENARIUSZ OPRACOWAŁA NAUCZYCIELKA Z PRZEDSZKOLA NR 3 W KOSZALINIE
MONIKA SPAŁKA

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.