X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41654
Przesłano:

Konspekt katechezy o Wielkanocy

Konspekt

Przedmiot: religia

Nauczyciel: Agnieszka Eljasik

Klasa: I

Temat: Wielkanoc - największe święto chrześcijańskie.

Cele dydaktyczne:

- ukazanie tajemnicy Zmartwychwstania,
- wychowywanie do wiary w Zmartwychwstanie Jezusa.

Uczeń:
- wie, że w Wielkanoc obchodzimy pamiątkę Zmartwychwstania
Jezusa,
- opowiada o największym cudzie Jezusa,
- opowiada o święceniu pokarmów w Wielką Sobotę.

Środki dydaktyczne: podręcznik, fragment Pisma Świętego (J 11, 25-26), obrazy, komputer, rzutnik multimedialny, tablica interaktywna, gra dydaktyczna, puste kartki.

Metody: uroczyste czytanie Pisma Świętego, rozmowa kierowana, praca z obrazem, opowiadanie, gra dydaktyczna, praca z tablicą interaktywną, praca plastyczna.

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.

Przebieg lekcji

Czynności wstępne
1. Powitanie „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.
2. Modlitwa „Ojcze nasz”.
3. Sprawdzenie listy obecności.
4. Przypomnienie ostatniej katechezy.

I Wprowadzenie
1. Zwrócenie uwagi na zbliżające się święta Wielkanocne.
2. Uświadomienie celu lekcji - co wydarzyło się w Wielkanoc.

II Rozwinięcie
1. Uroczyste przeczytanie fragmentu Ewangelii św. Jana (J 11, 25-26).
2. Wyjaśnienie usłyszanego tekstu.
3. Oglądanie ilustracji zamieszczonych w podręczniku przedstawiających Zmartwychwstanie Jezusa oraz pusty grób.
4. Rozmowa na temat obejrzanych ilustracji.
5. Opowiadanie o Zmartwychwstaniu Jezusa.
6. Zwrócenie uwagi, że każdego roku obchodzimy pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa.
7. Uświadomienie uczniom, że Zmartwychwstanie było największym cudem Pana Jezusa.
8. Przypomnienie, co święcimy w koszyczku wielkanocnym - uczniowie święcone potrawy zaznaczają na tablicy interaktywnej (aplikacja Learning Apps - puzzle).
9. Po odsłonięciu puzzli uczniowie oglądają ilustrację przedstawiającą koszyczek ze święconką.
10. Przypomnienie znaczenia święconych potraw.
11. Narysowanie w zeszycie ćwiczeń koszyczka ze święconką.

III Zakończenie
1. Informacje duszpasterskie dotyczące Wielkanocy.
2. Ewaluacja (uczniowie na pustych kartkach rysują buzię wyrażającą własną ocenę dotyczącą lekcji).
3. Modlitwa końcowa „Dziękujemy Ci Panie za dzisiejsze spotkanie”.
4. Pożegnanie „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.