X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 41349
Przesłano:
Dział: Języki obce

Budynki i sklepy w moim mieście. Scenariusz lekcji z języka francuskiego

Konspekt lekcji języka francuskiego w gimnazjum

Nauczyciel: Małgorzata Renkiewicz
Klasa: 1a, 15 uczniów
Data: 23.03.2017
Temat: „Budynki i sklepy w moim mieście”.
Czas trwania: 45min.
Poziom nauczania: początkujący, 2 godziny języka francuskiego tygodniowo

Cele operacyjne:
1. językowe /poznawcze/:
- przypomnienie nazw środków transportu
- udzielanie informacji o miejscu zamieszkania: „Mieszkam w, przy ulicy, nr domu...”
- poznanie nazw różnych budynków i sklepów
- poznanie przyimków : obok, po prawej, po lewej, w, przed, za, między, niezbędnych do zlokalizowania obiektów na planie
2. cywilizacyjne /kształcące: piosenka francuska, sposób podawania adresu zamieszkania, obiekty w mieście
3. wychowawcze: uczestnictwo w lekcji, koncentracja, wykonywanie poleceń nauczyciela, reagowanie
Metody: aktywizujące (burza mózgów, pytania i odpowiedzi, słuchanie nagrania, wyszukiwanie na planie, piosenka, czytanie)
Formy pracy: indywidualna i grupowa
Środki dydaktyczne: podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Amis et compagnie 1”, płyta CD, karty obrazkowe

Przebieg lekcji:

I. Czynności organizacyjne

- powitanie, nawiązanie kontaktu.
- sprawdzenie listy obecności
- zapisanie tematu w dzienniku i na tablicy
- przedstawienie celów lekcji

II. Przypomnienie i utrwalenie słownictwa poznanego na ostatniej lekcji.

- uczniowie słuchają piosenki i przypominają nazwy środków transportu (6/41)
- na podstawie karty obrazkowej, uczniowie wymieniają pozostałe środki transportu wraz z odpowiednimi przyimkami
- nauczyciel notuje słówka na tablicy i sprawdza poprawność wymowy

III. Wprowadzenie.
Ćw. 1 – słuchanie i wyszukiwanie informacji
- uczniowie słuchają nagrania, w którym nastolatkowie podają swoje adresy zamieszkania, po czym wszyscy odnajdują je na planie (1/42)
- nauczyciel zadaje pytanie „Gdzie Ty mieszkasz?”, na które uczniowie odpowiadają pełnym zdaniem (3/42)

Ćw. 2 – poznanie słownictwa
- uczniowie patrzą na plan i wyszukują nazwy obiektów(1/42)
- nauczyciel prowadza nowe słowa korzystając z zeszytu ćwiczeń (2/35zćw)
- uczniowie łączą nazwę obiektu z obrazkiem

IV. Rozwinięcie.
Ćw. 3 – wyszukiwanie obiektów
- uczniowie słuchają nagrania, w którym prezentowane są obiekty w mieście(2/42)
- zaznaczają, które obiekty znajdują się w ich mieście(4/42)

Ćw. 4 – lokalizowanie obiektów
- uczniowie słuchają nagrania, w którym poznają nazwy przyimków(5/42)
- opisują lokalizację budynków, używając poznane przyimki
- nauczyciel wskazuje obiekty, a uczniowie tłumaczą zdania na język francuski

V. Podsumowanie i ocena uczniów najbardziej aktywnych.
-uczniowie, którzy byli bardzo aktywni podczas lekcji otrzymują ocenę, a mniej aktywni plusa
- przypomnienie poznanych treści na lekcji

VI. Zadanie pracy domowej (3/36zćw-list do kolegi) i pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.