X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40856
Przesłano:
Dział: Języki obce

The opposites. Konspekt zajęć w przedszkolu

KONSPEKT ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Grupa: 4 - latki
Liczba dzieci: 25
Czas trwania zajęć: 15 minut
Temat zajęć: The opposites .

Cel główny: Utrwalenie i poszerzenie słownictwa dotyczącego podstawowych przeciwieństw
i kolorów w języku angielskim.

Cele szczegółowe, dziecko:
-potrafi zaśpiewać piosenkę na powitanie w języku angielskim,
-zgodnie współpracuje w grupie,
-zna nazwy podstawowych przeciwieństw i kolorów,
-stosuje w mowie strukturę zdaniową It is...,
-słucha poleceń nauczyciela i próbuje je prawidłowo realizować;
-posługuje się w zabawie rekwizytem,
-czerpie radość ze wspólnej zabawy.

Metody:
• Metoda naturalna
• Metoda reagowania całym ciałem (Total Physic Responses)

Formy pracy:
• zbiorowa,
• indywidualna.

Pomoce dydaktyczne: chusta Klanzy, pacynka dziewczynki Lucy, plastikowe pudełko z flagą Wielkiej Brytanii, chusty w 7 podstawowych kolorach: żółta, zielona, niebieska, czerwona, zielona, fioletowa, pomarańczowa, piosenka „Make a circle”, „Goodbye song” (See you later Alligator)
z repertuaru Super Simple Song, „Wave your scarf” autorstwa: Jbrary .

Przebieg zajęć:
1.„Hello song”. Powitanie dzieci piosenką. Dzieci trzymając chustę Klanzy, ilustrują ruchem treść piosenki

Make a circle, big big big.(dzieci rozciągają chustę tworząc duże koło)
Small small small (pochodzą kilka kroków do przodu zmniejszając koło
Big big big.
Make a circle, small small small.
Hello hello hello (stojąc w miejscu trzymają chustę jedną ręką, a drugą ręką machają)
Make a circle, round and round. dzieci trzymając obiema rękami chustę poruszają się po obwodzie koła)
Round and round.
Round and round.
Make a circle, round and round.
Hello hello hello. (stojąc w miejscu trzymają chustę jedną ręką, a drugą ręką machają)
Make a circle, up up up. (stojąc w miejscu podnoszą chustę, jak najwyżej)
Down down down. Up up up. (stojąc w miejscu wykonują niski skłon z chustą)
Make a circle, down down down. Now sit down. (dzieci puszczają chustę i siadają na niej)

2.„Wake up Lucy!”. Dzieci chcąc obudzić Lucy, która mieszka w plastikowym domku ozdobionym flagą Wielkiej Brytanii, trzykrotnie powtarzają rymowankę:
1, 2,3 wake up Lucy for me!
Hello my dear children, it’s nice to see you again. I miss you so much.
Today I have a lot of colourful scarfs for you , come here and take one and sit down.
Lucy podchodzi do każdego dziecka I zadaje pytanie: „What is the colour?” Dziecko odpowiada używając odpowiedniej struktury zdaniowej : „ It is blue...”

3.„Wave your scarf”. Nauczyciel na melodię „London bridge is falling down” wraz z maskotką Lucy prezentuje dzieciom treść piosenki, dzieci włączają się w zabawę.
Wave your scarf up and down,
up and down, up and down.
Wave your scarf up and down,
wave your scarf.

Wave your scarf fast and slow,
fast and slow, fast and slow.
Wave your scarf fast and slow,
wave your scarf.

Wave your scarf high and low,
high and low, high and low.
Wave your scarf high and low,
wave your scarf.
Wave your scarf left and right,
left and right, left and right.
Wave your scarf left and right,
wave your scarf.

Wave your scarf around and around
around and around
Wave your scarf around and around
wave your scarf.

Wave your scarf wave it goodbye
wave it goodbye
Wave your scarf wave it goodbye
goodbay scarf.
Na końcu dzieci robią z chustek kuleczkę i wkładają do plastikowego pudełka
4. „Opposite game”. Nauczycielka towarzystwie Lucy wypowiada rożne czasowniki typu: go, stop, up, down, fast, slow. Zadaniem dzieci jest wykonywanie powyższych poleceń ale na odwrót, gdy nauczyciel mówi „go”, dzieci stoją, gdy pada hasło „fast” dzieci poruszają się wolno, gdy „slow” dzieci przyspieszają.
5. „Goodbye song”. Lucy zwraca się do dzieci:

Goodbye, goodbye ( Lucy macha ręką)
it;s time to go (wskazuje na zegarek)
Goodbye, goodbye. I don't want to go. (kręci głową przecząco na znak, że nie chce jeszcze opuszczać dzieci)
See you later, alligator. (pokazuje na zmianę otwierającą się i zamykającą paszczę krokodyla)
Bye bye bye, butterfly. ( za pomocą skrzyżowanych dłoni pokazuje machającego skrzydełkami motyla)
Goodbye! Dzieci żegnają się z Lucy chowając ją delikatnie do pudełka

Autor: Marzena Kołodziej, Kęty

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.