X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40837
Przesłano:

Lewa i prawa strona ciała. Konspekt z edukacji wczesnoszkolnej

Konspekt z zajęć Edukacji wczesnoszkolnej
w klasie S1

1. Temat zajęć: „ Lewa i prawa strona ciała”

2. Liczba uczniów: 4

3. Klasa: S1

4. Nauczyciel prowadzący: mgr Aneta Trojanowska

5. Termin zajęć: 03.10.2016r.

6. Czas trwania zajęć: 45 minut

7. Cel:

a) główny
• kształtowanie umiejętności w zakresie określania prawej i lewej strony ciała

b) szczegółowe:

Uczeń:
• wskazuje prawe i lewe części ciała z pomocą nauczyciela
• słucha piosenek tematycznie dopasowanych i pokazuje części ciała na sobie zgodnie z treścią utworu
• wykonuje zadania ćwiczące umiejętność rozróżniania prawej/lewej ręki, prawej/lewej dłoni oraz prawej/lewej nogi

11. Metody pracy:

• Metody czynne: samodzielnych doświadczeń, kierowania aktywnością, metoda zadań
• metody oglądowe: obserwacja, pokaz
• metody słowne: wskazówki słowne

12. Formy pracy:
• indywidualna
• grupowa

13. Pomoce dydaktyczne: magnetofon, płyta cd, hula-hop, piłka

14. Tok metodyczny zajęć:

a) faza wstępna:

• nauczyciel prezentuje uczniom temat i przebieg zajęć

b) faza główna:

• prowadzący informuje uczniów, iż włączy piosenkę o prawej i lewej stronie ciała, prosi o jej wysłuchanie, a następnie mówi, iż po jej wysłuchaniu dzieci będą wskazywać swoje prawe i lewe części ciała samodzielnie lub z pomocą
• po wysłuchaniu utworu nauczyciel prosi o wskazywanie prawych części ciała, a potem lewych części ciała, podkreślając kilka razy, iż „ to jest prawa ręka”, „to jest prawe oko” , „to jest lewe ucho” itp. ( to ćwiczenie wzmacnia orientację w schemacie własnego ciała)
• kolejno prowadzący zaprasza uczniów do zabawy:” Dotknij prawą dłonią prawego kolana i na odwrót, Tupnij prawą nogą, Tupnij lewą nogą, Dotknij prawą dłonią prawego ucha” itp.
• następnie nauczyciel przynosi do klasy hula-hop i prezentuje uczniom zabawę: „Wrzuć do hula -hop raz prawą, raz lewą dłonią piłkę” ( uczniowie wykonują zadanie samodzielnie lub ze wspomaganiem)
• na zakończenie prowadzący włącza uczniom piosenkę „Woogie-Boogie” ćwicząc umiejętność wskazywania prawej/lewej ręki oraz prawej/lewej nogi

c) faza końcowa:

Podsumowując zajęcia nauczyciel dziękuje uczniom za uczestnictwo w zajęciach i wzajemną współpracę.

15. Podsumowanie zajęć:

Uczniowie starali się uczestniczyć w zajęciach zgodnie ze swoimi możliwościami. Wykonywane zadania wymagały koncentracji uwagi wzrokowej i słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, umiejętności rozumienia poleceń, umiejętności z zakresu motoryki dużej i małej. Dużą radość sprawił uczniom taniec do piosenki „Woogie-Boogie”. Po zajęciach pojawił się wniosek co do kontynuowania pracy w kwestii określania prawej i lewej strony ciała oraz wzmacniania orientacji w schemacie własnego ciała.

Opracowała:
mgr Aneta Trojanowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.