X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 40044
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Myjemy się

SCENARIUSZ ZAJĘCIA DYDAKTYCZNEGO
GRUPA: 3-LATKI
TERMIN REALIZACJI: 22.11.17R.
TEMAT : "MYJEMY SIĘ"
PROWADZĄCA ZAJĘCIE: DOROTA GUZEWICZ
CEL GŁÓWNY:
- kształtowanie nawyku mycia się
CELE SZCZEGÓŁOWE:
- śpiewa piosenkę
- segreguje przybory do mycia
-maluje ręcznik metoda mokre w mokre
- wie kiedy myjemy ręce
METODY PRACY:
- rozmowa
- pokaz
- ćwiczenia praktyczne
FORMY PRACY:
- zbiorowa
- indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- przybory do mycia, płyta cd., wiersz, obrazki, ręcznik, szarfy, pluszaki, talerz i łyżka, zabawki

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. WPROWADZENIE:
a) Przywitanie w kole piosenką "Wszyscy są..."
b)Zabawa w kole, muzyczno- ruchowa "Moja Julijanko"
2. ZAJĘCIA WŁAŚCIWE:
a) Zabawa dydaktyczna " Do czego to służy?"
Dzieci siedzą w kole , a nauczyciel wędruje z plecakiem mówiąc rymowankę: "W plecaku dziś wiele rzeczy przynoszę. Do czego służą powiedz mi proszę." Dziecko wyjmuje jeden przedmiot, nazywa go i mówi do czego on służy.
b) Ćwiczenia mięśni warg i języka "Myjemy ząbki"
Nauczyciel kieruje do dzieci polecenia i demonstruje prawidłowy sposób ich wykonania
nabieramy wody do ust(nadymają policzki)
płuczemy dziąsła(zmieniają policzki raz lewy, raz prawy)
sprawdzamy czy ząbki są dobrze umyte(wędrują językiem po zębach)
uśmiechamy się i pokazujemy czyste ząbki(uśmiechamy się)
c) Zabawa dydaktyczna "Kiedy myjemy ręce"- zagadki obrazkowe
nauczyciel pokazuje rekwizyty , a dzieci mówią kiedy myjemy ręce
- talerz i łyżka- przed i po jedzeniu
- papier toaletowy- po skorzystaniu z toalety
- chusteczki- po wytarciu nosa
- klocki -po zabawie
- kot, pies- po głaskaniu zwierząt
d) Słuchanie wiersza "Kogucik"
Nauczyciel wyjmując ręcznik z kogucikiem mówi wiersz
Już kogucik na ręczniku zapiał:
- kukuryku!
czy umyłeś dobrze ręce?
Brudu nie chcę na ręczniku!
Umyj zęby po śniadaniu,
po zabawie- ręce.
Brudnych dzieci- tu w przedszkolu-
nie chcę widzieć więcej!
Nauczyciel zadaje pytanie "O co prosił kogucik, a dzieci odpowiadają, że o mycie zębów po śniadaniu i rąk po zabawie"
e)Zabawa ortofoniczna "Szur, szur"
Dzieci otrzymują szarfy- ręczniki i biegają , podczas przerwy w muzyce wycierają części ciała wskazane przez nauczyciela
f)malowanie ręczników metodą mokre w mokre (indywidualnie)
ZAJĘCIA KOŃCOWE:
a) Śpiewanie piosenki "Czyścioszki"
- Kotek, kotek nosek myje
pyszczek, pyszczek, buźkę, szyję,
a ja, a ja wraz z koteczkiem
piorę do nosa chusteczkę
- woda z kranu : kap, kap, kap
piorę chustkę: chlap, chlap, chlap
woda z kranu: ciur, ciur, ciur
piorę chustkę : szur, szur, szur
- Kotek, kotek czysty, miły
dzieci, dzieci, patrzcie, proszę
a ja, a ja do przedszkola
co dzień czystą chustkę noszę
- woda z kranu.......
b)nauczyciel pyta dzieci czy podobały się zajęcia, czy zapamiętały że mają się myć i kiedy i zaprasza do zabawy indywidualnej

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.