X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 39587
Przesłano:

Matematyczne porachunki. Scenariusz zajęć rozwijających uzdolnienia

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ROZWIJAJĄCYCH UZDOLNIENIA
Temat: Matematyczne porachunki
Klasa II

Cel ogólny:
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i umiejętności uczniów;
- tworzenie warunków osiągania sukcesów na miarę możliwości ucznia;

Cele szczegółowe:
- kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki;
- rozwój umiejętności matematycznych;
- przyzwyczajanie do samodzielnego rozwiązywania problemów;

1.Krzyżówka matematyczna

Cel ćwiczenia: Doskonalenie logicznego myślenia i umiejętności matematycznych. Kształtowanie kompetencji matematycznych.

Przebieg ćwiczenia: Uczniowie uzupełniają luki w krzyżówce matematycznej.

Pomoce dydaktyczne: Karty z liczbami, karty ze znakami działań – pomoc dydaktyczna.

2.Ułóż zadanie do działania

Cel ćwiczenia: Rozwój twórczego myślenia, nauczanie dostrzegania prawidłowości matematycznych w otaczającym świecie.

Przebieg ćwiczenia: Uczniowie losują działanie matematyczne, następnie do wylosowanego działania układają treść zadania.

Pomoce dydaktyczne: karty z działaniami matematycznymi.

3.Matematyczne koło x2 – gra dydaktyczna

Cel ćwiczenia: ćwiczenie umiejętności mnożenia przez 2, kształtowanie logicznego myślenia.

Przebieg ćwiczenia: Uczniowie kręcą spinaczem, rozwiązują wylosowane działanie, zaznaczają wybrany bok przy wyniku na planszy, osoba zamykająca pole zamalowuje je na swój kolor, wygrywa osoba, która będzie miała „największy teren” na planszy.

Pomoce dydaktyczne: karta z grą, spinacz, szpilka, kredki.

4.Memo (zadanie dodatkowe, wykorzystane w przypadku wystarczającej liczby czasu)

Cel ćwiczenia: trening spostrzegawczości, koncentracji i pamięci.

Przebieg ćwiczenia: kartoniki odwracamy obrazkami do dołu, uczniowie starają się odkryć pary, odkrywając naprzemiennie po dwa kartoniki, osoba, która odnajdzie parę, odkrywa dwa kolejne obrazki. Wygrywa osoba, która odnajdzie jak najwięcej par.

Pomoce dydaktyczne: karty Memo ze zwierzętami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.