X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 39381
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz z Międzynarodowego Dnia Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki - International Dot Day

TEMAT DNIA: DZIEŃ KROPKI
Cele ogólne:
-budzenie wiary dzieci we własne możliwości
-rozwijanie kreatywności dzieci

Cele szczegółowe:
-reaguje na zmiany tempa w muzyce
--czerpie radość ze wspólnych zabaw
-wie,że nie należy poddawać się w przypadku niepowodzeń
-tańczy przy muzyce
-uważnie ogląda bajkę i wypowiada się na temat jej treści
-tworzy prace plastyczną wykorzystując farby i patyczki do uszu

Metody: pokaz, metoda czynna, bajka

Formy pracy: indywidualna, zbiorowa, grupowa

Pomoce dydaktyczne: kropki do samodzielnego przyklejenia, płyta DVD z bajką „Dot day”, chusta animacyjna, gumowe piłeczki, bańki mydlane, obrazki z elementem kropki, farby, patyczki do uszu, płyta z muzyką, płyta z piosenką „Kropka”

Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci przez nauczycielkę.
Machają mi dzieci które.....np. mają dobry humor, mają kropeczki na ubrankach, które lubią się bawić.
2. Naklejenie dzieciom kotylionów. Dzieci ozdabiają samoprzylepnymi kropeczkami ubrania pani nauczycielki.
3. Burza mózgów Co to jest kropka?”
4. Wymienianie rożnych rzeczy w kropki w podstawie obrazków i własnego doświadczenia.
5. Obejrzenie bajki o dziewczynce Vashti pt „Dot Day”. Krótka rozmowa na obejrzanej bajki. Poznanie historii małej Vashti, która wątpiła w swoje umiejętności plastyczne, a dzięki wzmocnieniu innych uwierzyła w siebie i stała się wielką „kropkową” artystką.
6. Wysłuchanie piosenki „Kropka” w oparciu o bajkę o Vashti: słowa: Jolanta Okuniewska i Beata Skrzypec, muzyka: Piotr Kaja

Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować.

W zdolności dziewczynki pani uwierzyła.
Kolorową kropkę w ramki oprawiła.
Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie.

Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie.
7. Zabawa muzyczno-ruchowa z chustą animacyjną i piłeczkami przy muzyce „Tańcz piłeczko moja”. Podrzucanie piłeczek zgodnie z tempem muzyki- szybko-wolno.
8. Wykonanie samodzielnej pracy plastycznej „Kropkowa artystka, kropkowy artysta”.
9. Zabawa muzyczna „Kółko, kółeczko”

Opracowała Katarzyna Bester

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.