X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38743
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz imprezy grupowej "Święto Pluszowego Misia u maluszków"

Grupa: Maluszki: dzieci 3 i 4 – letnie
Opracowanie i prowadzenie: M. Szymuś i M. Ściślak
Cele ogólne:
• Rozwijanie umiejętności porozumiewania się za pomocą różnych werbalnych
i niewerbalnych środków wyrazu.
• Kształtowanie prawidłowych zachowań koniecznych w relacjach z rówieśnikami
i dorosłymi.
• Rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie swoich emocji.
• Wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności w podejmowanych działaniach.
• Rozwijanie umiejętności zastosowania nabytych wiadomości w praktyce.
• Rozwijanie percepcji słuchowej i wzrokowej.
• Rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego.
• Rozwijanie i kształtowanie ogólnej sprawności ruchowej dziecka w miarę jego
możliwości.
Pomoce: tamburyn, maskotki misie przyniesione przez dzieci z domu i z sali przedszkolnej, teksty wierszy i zabaw, płyty CD: „Przedszkolaka hity/2”, USB „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”), materiał lub koc, kolorowanki z misiem Paddingtonem, karta sprawności, medale, pieczątki.

Przebieg imprezy:

1. Powitanie dzieci na imprezie grupowej. Zapoznanie z regulaminem zdobywania sprawności Przyjaciela Misia.
2. „Powitanie z moim misiem”. Powitanie Misiów przez dzieci i panią zabawą powitalną ze śpiewem na melodię „Panie Janie”. Dzieci kładą lub sadzają swojego misia naprzeciw siebie i powtarzają za prowadzącą zabawę dwa razy. (pkt. 1. sprawności)
Witaj Misiu, witaj Misiu, (podają misiowi jedną rękę, drugą)
jak się masz, jak się masz? (machają do misia rękoma)
Wszyscy cię witamy, wszyscy cię kochamy, (podnoszą misia rękoma do góry)
bądź wśród nas, bądź wśród nas. (przytulają misia)
Przedstawienie swoich misiów przez dzieci - machają łapką misia do wszystkich dzieci i innych misiów.
3. „Taniec z moim misiem” – swobodna ekspresja taneczna ze swoimi misiami do utworu: „ Pluszowy miś” (CD 1 „Przedszkolaka hity” cz.2) – pkt. 2 sprawności
4. „Zabawa z moim misiem”. Dzieci naśladują za prowadzącą ruchy do wersów wiersza M. Ściślak: „Mój miś” - pkt. 3 sprawności Mój miś ma uszka dwa (dotykają uszek swojego misia, masując je), grzecznie siedzi tak, jak ja (sadzają misia na podłogę) Mój miś ma łapki dwie (potrząsają łapkami misia), łapkami czule głaszcze mnie (głaszczą siebie po twarzy łapkami misia).Mój miś ma nóżki dwie (potrząsają nóżkami misia), wesoło skakać ze mną chce (skaczą ze swoim misiem). Gdy miś dobry humor ma (uśmiechają się), tańczy w koło tak, jak ja (obracają się w kółeczko z misiem trzymając go za łapki). A kiedy już się bardzo zmęczymy (pochylają misia do przodu), to wtedy razem w łóżku śpimy (przytulają misia i kładą się z nim na dywanie). Daję mu buziaka (całują swojego misia), bo wiecie: mój miś to najlepszy przyjaciel na świecie! (ściskają misia)
5. „Ćwiczenia z moim misiem”. Dzieci wykonują zadania ruchowe trzymając swojego misia w rękach (pkt. 4 sprawności): - „Miś na spacerze”: gdy świeci słońce maszerują przy dźwiękach tamburyna, gdy pada deszcz (na przerwę grze) chowają się – kucają w wybranym miejscu na dywanie.
- „Miś bawi się piłeczką” – podskoki
- „Miś na karuzeli” – obroty wokół własnej osi
- „Miś na rowerze” – kładą sobie misia na brzuchu i poruszają jego nogami
- „Miś płynie łódką” – sadzają misia między swoimi nogami i wiosłują rękoma
- „Miś rysuje kredkami” – naśladują rysowanie jedną łapką
- „Miś bawi się w chowanego” – dzieci kładą misie na środku dywanu, prowadząca przykrywa je kocem, miesza, dzieci zamykają oczy. Po chwili prowadząca wykłada po łapce lub nóżce misia i dzieci odgadują kogo to jest miś.
6. „Pożegnanie z misiem”. Zabawa naśladowcza do utworu
J. Wasilewskiej (pkt. 5 sprawności)
A ten miś, mały miś idzie sobie tak, jak Krzyś (maszerują)
A ten miś, bury miś tak, jak kotek chciałby iść (idą na czworakach)
A ten miś, mały miś z pajacykiem skacze dziś (podskakują)
A ten miś, bury miś fruwać chce, jak z wiatrem liść (biegają)
Miś się zmęczył, spać mu się chce, więc się ukrył w gęstym lesie (przykucają i pochylają głowy) 7. „Usypianie misia”. Dzieci przytulają i kołyszą swojego misia do utworu: „Kołysanka” (USB „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”)
Na koniec całują swojego misia i machają łapką misia do wszystkich dzieci i innych misiów.
8. „Zdjęcie z moim misiem”. Wspólne zdjęcie dzieci i misiów.
9. Podziękowanie za wspólną zabawą i pochwała dzieci. Przyznanie pieczątek i medali Przyjaciela Misia.
10. Wręczenie niespodzianek – kolorowanek z Misiem Paddingtonem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.