X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38469
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Radosną jesień witamy, sprawność Poszukiwacza Jesieni zdobywamy! Scenariusz uroczystości pożegnania lata i powitania jesieni

Scenariusz uroczystości „Pożegnania lata i powitania jesieni” w grupie dzieci 3, 4 – letnich

Cele ogólne:
-Wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka poprzez organizację warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju.
-Tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój, zabawę i odpoczynek w poczuciu bezpieczeństwa. Zapewnienie prawidłowej organizacji warunków sprzyjających nabywaniu przez dzieci doświadczeń, które umożliwią im ciągłość procesów adaptacji oraz pomoc dzieciom rozwijającym się w sposób nieharmonijny, wolniejszy lub przyspieszony.
-Tworzenie warunków pozwalających na bezpieczną, samodzielną eksplorację otaczającej dziecko przyrody, stymulujących rozwój wrażliwości i umożliwiających poznanie wartości oraz norm odnoszących się do środowiska przyrodniczego, adekwatnych do etapu rozwoju dziecka.

Literatura: materiały warsztatowe: B. Wapińska: „Tańce integracyjne”, B. Godzimirska: „Przygoda z uśmiechem. Trzylatek” - przewodnik metodyczny, opowiadanie o spacerze Kasi i Janka (autor i tytuł nieznany), I. Więcek – Poborczyk: „Zabawy logopedyczne jesienią” – inspiracja do zabawy z jeżem (Nauczycielka Przedszkola nr 118/2016)
Środki dydaktyczne: tamburyn, bębenek, kasztany, żołędzie, liście, podkładki, worek ze skarbami jesieni, opowiadanie, regulamin, karta zdobywania sprawności, medale „Poszukiwacza Jesieni” dla każdego dziecka, pieczątki, kolorowanki na nagrody, płyta CD” Tańce integracyjne”

Przebieg uroczystości:

1.Powitanie wszystkich zabawą integracyjną: „Idzie jesień, idzie” (CD 7„Tańce integracyjne”)
2.Zabawa ruchowa: „Skaczące kasztanki” – dzieci maszerują przy dźwiękach tamburyna, a na odgłosy bębenka podskakują (s.89 p.m. „Przygoda.../1”)
3.Słuchanie opowiadania: „Jesienny spacer Kasi i Patryka” (autor nieznany)
4.Zapoznanie z regulaminem zdobywania sprawności „Poszukiwacza Jesieni” – zadania Leśnego Skrzata.
5.Zabawa artykulacyjno – naśladowcza do wiersza: „Kolorowe listki” P. Siewiery – Kozłowskiej (s.91, p.m „Przygoda.../1”) - zadanie dla całej grupy, dzieci powtarzają i naśladują za N. tekst, gesty i dźwięki; pkt. 1. sprawności
6.„Zaczarowane skarby w worku Leśnego Skrzata” – zadanie indywidualne, każde dziecko musi dotykiem wyszukać i wyjąć z worka kasztan; pkt.2. sprawności.
7.„Droga Leśnego Skrzata do Jesieni” – zadanie dla całej grupy, ułożenie na podłodze drogi – rytmu, typu kasztan – liść, kasztan – liść, lub żołądź – liść, żołądź – liść, itp; pkt.3 sprawności.
8.„Uśmiech Jesieni” – zadanie indywidualne, każde dziecko układa na podkładce: oczy, nos i uśmiech; pkt. 4 sprawności.
9.„Powitanie jesieni z jeżykiem” - zabawa ruchowo - ortofoniczna - zadanie dla całej grupy. Dzieci przed każdą czynnością powtarzają za N. ten sam tekst zabawy oraz naśladują ruchy, gesty, dźwięki. „Na dywanie stoi jeż, chce powitać jesień też”. Propozycje czynności: zrywamy owoce z drzew; grabimy jesienne liście, zbieramy grzyby do koszyka, rzucamy kasztanami, bawimy się z jesiennym wiatrem: - szu, - szu, - szu, skaczemy z kasztanami: - bęc, - bęc, - bęc, kosztujemy owoce i warzywa: - mniam, - mniam, - mniam, bawimy się z jesiennym deszczem: - kap, - kap, - kap, skaczemy przez kałuże: - hop, - hop, - hop, idziemy na spacer; pkt. 5. sprawności
10.Podsumowanie uroczystości, pochwała działań dzieci, zaliczenie zadań i wręczenie medali: „Poszukiwacza Jesieni” oraz nagród – kolorowanek.
11.Pożegnanie piosenką: Ola i liście”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.