X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38423
Przesłano:
Dział: Języki obce

Prośby i propozycje - słuchanie/mówienie. Konspekt lekcji łączonej - język angielski, język niemiecki - klasa 5

Temat: (21) Prośby i propozycje- słuchanie/mówienie.

Cele:
• Rozwijanie umiejętności komunikowania się
• Rozwijanie umiejętności słuchania
• Dopasowywanie reakcji do sytuacji
• Reagowanie w sytuacjach typowych- w restauracji
• Utrwalenie słownictwa- jedzenie (j.angielski)
• Poznanie słownictwa- jedzenie (j.niemiecki)

Warunki realizacji podstawy programowej:
• Realizacja zajęć w pracowni językowej z dostępem do słowników/ pomocy wizualnych/ odtwarzacza płyt CD/plików dźwiękowych
• Przeprowadzenie ćwiczeń językowych w grupach i parach
• Używanie języka obcego jako języka komunikacji w różnych rodzajach interakcji: nauczyciel- uczeń; uczeń- uczeń
• Rozwijanie świadomości znaczenia znajomości języków obcych w różnych dziedzinach życia społecznego
• Wykorzystanie autentycznych materiałów źródłowych (teksty, nagrania)

Umiejętności językowe wg nowej podstawy programowej:
Słuchanie: wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych, rozpoznawanie rodzaju sytuacji komunikacyjnych
Reagowanie ustne: proszenie o informacje, wyrażanie próśb i podziękowań
Przetwarzanie tekstu: zapisywanie informacji uzyskanych z tekstu słuchanego

Metody pracy:
• Komunikacyjna
• Praca z tekstem
• Aktywizująca
• Podająca

Formy pracy:
• indywidualna
• grupowa
• w parach

Pomoce dydaktyczne:
• podręcznik Steps Forward 2
• płyta CD
• laptop, rzutnik, obrazki
• Karty pracy

Przebieg lekcji:

1. Powitanie, sprawdzenie listy obecności.
2. Rozgrzewka językowa, nawiązanie do tematu lekcji. Nauczyciel w języku angielskim zadaje uczniom pytania na temat restauracji, ulubionego jedzenia, rodzajów restauracji, upodobań kulinarnych uczniów.
3. Nauczyciele wyświetlają karty obrazkowe przedstawiające produkty spożywcze. Uczniowie w obu językach podają nazwy produktów, które widzą.
4. Uczniowie słuchają dialogu, który odbywa się w restauracji, a następnie odpowiadają na pytanie co zamówił chłopiec.
5. Zwrócenie uwagi na typowe zwroty, których używamy w restauracji: W czym mogę pomóc? Chciałbym zamówić. Czy podać coś do picia? Tak, proszę. Dziękuję.
6. Uczniowie w parach układają mini dialogi- ćw. 3 str.25 (podręcznik)
7. Ćw. 4 str 25- uczniowie słuchają nagrania i na podstawie przedstawionego menu wybierają produkty, które zostały zamówione przez dzieci.
8. Uczniowie podzieleni na kilka grup opracowują menu restauracji.
9. Uczniowie w grupach tworzą krótkie scenki „W restauracji”. Scenki prezentowane są na forum klasy.
10. Podsumowanie- zabawa językowa, powtórzenie poznanych zwrotów, utrwalenie słownictwa.
11. Praca domowa.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.