X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 38026
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Jeża - zajęcia otwarte z rodzicami. Scenariusz zajęć z zakresu aktywności przyrodniczej w grupie 4-latków

TEMAT ZAJĘĆ: ,,Dzień Jeża"- zajęcia otwarte z rodzicami.

CELE OGÓLNE:
- Kształtowanie postawy proekologicznej
- Kształcenie wrażliwości plastycznej
- Doskonalenie motoryki małej
- Integracja grupy

CELE SZCZEGÓŁOWE:
- Wie, dlaczego należy chronić jeże,
- Wymienia korzyści płynące z obecności jeży w przyrodzie,
- Aktywnie uczestniczy we wspólnych zajęciach z rodzicami.

METODY:
- słowna,
- oglądowa,
- czynna.

FORMY PRACY:
- z całą grupą,
- w parach,
- indywidualna.

PRZEBIEG:
1. Powitanie rodziców, zachęcanie dzieci do udziału w zajęciach.
2. Śpiewanie piosenki pt. ,,Tańcowała jesień" (sł. St. Karaszewski, muz. Tomasz Strąk)

Tańcowała jesień
I. Tańcowała jesień
W lesie zamaszyście
Żółte rude i brązowe
Z drzew zrywała liście.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

II. Postrącała w parku
Żołędzie, kasztany,
Rozrzuciła na trawniku
Liśćmi przysypanym.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

III. Tańcowała jesień
W sadzie, razem z deszczem.
Jabłek, gruszek nazrywała,
Lecz jej mało jeszcze.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

IV. Z wiatrem się kłóciła,
Darła białe chmury,
Aż się słońce obudziło
I spojrzało z góry.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

3.Przypomnienie wiersza ,,Jeż" H. Zdzitowieckiej
- wspólna recytacja

,, Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż.
Węszy noskiem w lewo, w prawo
To pod listkiem, to pod trawą.
Gdzie się kryje dobry łup.
Drepcze jeż tup, tup
Gdy zimowe przyjdą dni
Zagrzebany w liściach śpi"

4.Wspólna zabawa przy piosence ,, Małe czerwone jabłuszko" ( muz. i słowa D.i K. Jagiełło)

Małe czerwone jabłuszko
Tańczy dziś pod drzewem z gruszką.
Za rączki się trzymają i wkoło obracają. x2
Małe czerwone jabłuszko
Tańczy pod drzewem z gruszką.
Jabłuszko podskakuje, a gruszka przytupuje. x2
Małe czerwone jabłuszko
Tańczy pod drzewem z gruszką.
W rączki klaszcze jabłuszko
razem z dojrzałą gruszką.
W rączki klaszcze jabłuszko
Razem z dojrzałą gruszką.
Małe czerwone jabłuszko
Tańczy pod drzewem z gruszką.
Biegną sobie dookoła, jabłuszko gruszkę woła. x2

5.Zachęcenie do wykonania jeża z gruszki i winogron.
- Zajęcie miejsc przy stolikach,
- wykonanie jeża: tułów z gruszki, kolce z wykałaczek, oczy jeża z goździków,
- obserwacja, wspieranie dzieci i rodziców w działaniu.

6.Sprzątanie stanowisk pracy, mycie rąk.

7.Zabawa ruchowa: Ilustracja ruchowa piosenki pt. ,, Śpiący jeżyk"
Dzieci naśladują jeżyki czworakując po sali, na sygnał jeże zatrzymują się, zakopują pod liście, śpią.

8.Podziękowanie dzieciom i rodzicom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.