X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37961
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Liczę ja, liczysz ty. Scenariusz zajęć koła matematycznego

Scenariusz zajęć koła matematycznego
Grupa wiekowa: 6-latki
Prowadząca: J. Domagalska

Temat: „Liczę ja, liczysz ty”
Czas trwania:30 min

- Cele operacyjne:
• Śpiewa piosenkę, posługuje się liczebnikami porządkowymi,
• Recytuje wierszyk matematyczny,
• Nazywa 4 podstawowe figury płaskie,
• Układa powtarzający się rytm,
• Przelicza w zakresie 8,
• Układa figury geometryczne od najmniejszej do największej,
• Uczestniczy w zabawach ruchowych,
• Rozumie pojęcie tyle samo,
• Przelicza i układa kropki od najmniejszej do największej liczby kropek,
• Układa cyfry określające liczby od najmniejszej do największej,
• Układa z figur geometrycznych pajacyka, przykleja go,
• Ocenia swój udział na zajęciach.

Metody pracy:
Słowne , oglądowe , czynne, aktywizujące
Forma pracy
- Z całą grupą
- Indywidualna

Środki dydaktyczne:
4 podstawowe figury geometryczne, pasek dla każdego dziecka z powtarzającym się rytmem, kostka, koperty dla każdego dziecka z figurami geometrycznymi różnej wielkości, krążki z cyframi, zbiory dla każdego dziecka, przybory do pisania, kartoniki z cyframi, kropkami od 1 do 8, zestaw figur geometrycznymi dla każdego dziecka do ułożenia pajacyka, kleje, buźka wesoła i smutna

Przebieg zajęcia:

1. Zabawa integracyjna do piosenki „Przy każdej ręce palców jest pięć”.

2. Przypomnienie nazw znanych 4 podstawowych figur geometrycznych.

3. ZADANIE 1 „Powtórz rytm”
Dzieci otrzymują małe figury geometryczne mniej więcej po 5 trójkątów, 5 prostokątów, 5 kół, i 5 kwadratów. Na środku dywanu kładziemy figury a w ich środku zwierzę np. koło to kaczka,prostokąt to krowa, kwadrat to koń następnie nauczyciel włącza nagranie z odgłosami zwierząt. Gdy usłyszy kaczkę kładzie koło, gdy usłyszy konia kładzie kwadrat itp.

4. ZADANIE 2 „Rzucamy kostką”
Każde dziecko po kolei rzuca dużą plastikową kostką. Zadaniem dziecka jest policzyć kropki i podskoczyć tyle razy, ile wskazuje liczba kropek.

5. ZADANIE 3 „Od najmniejszej do największej figury”
Dzieci otrzymują koperty z figurami geometrycznymi. Układają je od najmniejszej do największej.
(8 figur)

6. Zabawa ruchowa „Policz”
Dzieci poruszają się w rytm muzyki. Nauczycielka rozkłada na dywanie krążki z określoną cyfrą. Dzieci na przerwę w muzyce ustawiają się przy krążkach, uważając na to, aby przy każdym z krążków była określona liczba dzieci, jak wskazuje cyfra.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.