X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37575
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Walentynki na wesoło

Scenariusz spotkania walentynkowego
„Walentynki na wesoło”

Adresat:
grupa mieszana wiekowo 3-6latki

Cele ogóle:
-kultywowanie tradycji walentynkowej, 
-wytworzenie miłej i radosnej atmosfery,
-zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom.

Cele operacyjne, dziecko:
- zna tradycje walentynkowe,
- integruje się w zabawie z innymi dziećmi,
- umie wyrażać swoje emocje i uczucia w zabawie,
- chętnie bierze udział w walentynkowych zabawach, 
- przeżywa radość z zabawy z kolegami i koleżankami.

Metody:
słowna, twórcza, ekspresyjna, zabawowo – zadaniowa

Formy organizacji i czas zajęć:
nauczanie zbiorowe, ok. 30 min.

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD

Zabawy rytmiczne:
„Nie chcę Cię znać”, „Chodźmy wszyscy tu do koła”, „Ugi Boogi”, „Mam serduszko”, „Serduszko puka w rytmie ...”, „Chłopak z gitarą”, „Biedroneczki”.

Przebieg zajęć:

1. „Kolorowe kotyliony” – każde dziecko wchodząc na salę losuje kotylion który przykleja do swojej koszulki.

2. "Chodźmy wszyscy tu do koła..." - zabawa na powitanie. 
Nauczyciel proponuje dzieciom zabawę w kole. Prowadzący śpiewa, a dzieci wykonują polecenia nauczyciela.
Chodźmy wszyscy tu do koła (dzieci idą po kole trzymając się za ręce)
Zabawimy się wesoło 
Witamy się wszyscy wraz(dzieci kłaniają się)
Na zabawę nadszedł czas 
Jedna ręka, druga ręka(pokazują jedną rękę, a potem drugą)
Jedna noga, druga noga (pokazują jedną nogę, a potem drugą)
Cały tułów oraz głowa (pokazują podane części ciała).
Witamy się (dzieci kłaniają się).

3. "Iskierka sympatii i radości"- powitanie
Dzieci stoją w kręgu. Nauczycielka przekazuje dzieciom uścisk dłoni-iskierkę sympatii i radości, wypowiadając słowa:
Przekazuję Wam iskierkę sympatii i miłości niech radosny uśmiech na twarzach zagości.

4. „Ugi Boogi” – taniec z pokazywaniem do piosenki.

5. Zabawa „Mam serduszko” (na melodię „Mam chusteczkę haftowaną”) wybrane dziecko rozdaje serduszko.
Mam serduszko, wielkie serce,
spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię,
rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko
Tobie podaruję !
Dana moja dana,
Moja ukochana.(2 x)

6. Kto kogo kocha, kto kogo lubi, kto kogo szanuje? Zagadki słowne. 
Dzieci siedzą w kole. W rytm muzyki przekazują sobie pluszowe serce, które krąży z rąk do rąk. Na przerwę w muzyce, to dziecko, które trzyma walentynkowe serce, odpowiada na pytanie
• podaj tytuł bajki, w której braciszek i siostrzyczka trafili do chatki Baby Jagi ?
• czy wiesz kto obudził Królewnę Śnieżkę ?
• w jaki sposób Kopciuszek został Królewną ?
• kto jest ukochaną Shreka ?
• kto ożenił się z Calineczką?
• wymień przyjaciół Kubusia Puchatka ?
• jak ma na imię przyjaciółka Muminka?

-Kto zakochał się w Annie bohaterce filmu „Kraina lodu”?/Kristof/
-Jak miał na imię bałwan, który powiedział słowa „Tylko wielka miłość może rozpuścić lód w serce”/Olaf/
-Prawdziwa milość Elsy rozmroziła serce....../Anny/
-Dziewczynka z bajki z krasnoludkami mieszka, choć włosy ma czarne, nazywa się /Śnieżka/
-Dziewczynka mała babcię swą kochała,
do jej chatki sama przez las wędrowała./Czerwony Kapturek/
-Buty nosi, choć to nie człowiek.
Co to za zwierzak, kto mi odpowie? /Kot/
-W kwiatku tulipana śpi mała dziewczka, wszystkie dzieci wiedzą, że to.../Calineczka/
-W pięknej bajce ratowała pewnego Kopciuszka
tajemnicza, z różdżką w ręku. Kto to taki?/wróżka/
-Czarną magią się zajmuje,
w bajkach często występuje,
Jaś z Małgosiu w niej byli.
Kto to taki, moi mili?/Baba Jaga/
-W bajkach Śnieżką była zwana,
także śpiąca jest ci znana. Króla bardzo bliska krewna.
Pewnie wiesz już to.../królewna/

7. "Gra muzyka" - zabawa ruchowa.
Wszyscy tańczą przy muzyce, w chwili, gdy muzyka milknie nauczyciel wydaje polecenie wykonania określonych ruchów i gestów, np.:
• uścisnąć jak najwięcej dłoni,
• przesłać jak najwięcej buziaków,
• przytulić jak najwięcej osób,

• spojrzeć w oczy jak największej liczbie osób, 
• pogłaskać ja najwięcej osób po plecach,
• uśmiechnąć się do jak największej liczby dzieci, itp.

8. „Zabawa taneczna” – dzieci tańczą do muzyki, na przerwę w muzyce szukają osoby z takim samym kotylionem i tańczą w parze.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.