X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37512
Przesłano:

Śladami wiosny - konspekt do zajęć edukacji przyrodniczej kl. III

KONSPEKT DO ZAJĘĆ
EDUKACJI PRZYRODNICZEJ
W KLASIE III

Blok: Wiosenna pobudka

Temat dnia: Śladami wiosny.

Czas realizacji: 45 minut
Klasa: III
Prowadzący: Anna Żak

Cele:
Uczeń potrafi:
-uważnie obserwować otoczenie
-wymieniać zwiastuny wiosny
-rozpoznać wiosenne kwiaty
-układać zdanie z rozsypanki wyrazowej

Metody:
-podające
-praktyczne
-eksponujące

Formy pracy:
-indywidualna
-zbiorowa
-grupowa

Środki dydaktyczne:
-koperty z rozsypanką wyrazową, obrazki wiosennych kwiatów.

Przebieg lekcji:

Wprowadzenie:
-Podanie tematu lekcji i jej celów.

Część główna:
a)Krótki spacer w pobliżu szkoły i uważne obserwowanie przyrody w celu wyszukiwania zwiastunów wiosny.

b) Omówienie tego co zaobserwowały dzieci podczas spaceru.

C)Układanie (przygotowanych przez nauczyciela)zdań z rozsypanki wyrazowej, które mówią o zwiastunach wiosny.
- Dzieci otrzymują kopertę z rozsypanką wyrazową i w grupach układają zdania, następnie lider grupy odczytuje zdanie.

e) Rozpoznawanie i podpisywanie wiosennych kwiatów.
- Każde dziecko dostaje kilka obrazków wiosennych kwiatów i karteczki z ich nazwami. Następnie przyglądają się kwiatom i dobierają odpowiednie podpisy. Gotowe prace wklejają do zeszytu.

Podsumowanie zajęć:
Przypomnienie o czym mówiliśmy na dzisiejszych zajęciach.
Ocena pracy dzieci.

Opracowała Anna Żak

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.