X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 37460
Przesłano:

Zestawy zadań tekstowych z matematyki dla klasy 2

Zestawy zadań tekstowych z matematyki dla klasy 2

Zad. 1.
Mama kupiła w sklepie 7 bułek, a tata kupił o 2 rogale więcej. Ile rogali kupił tata?
Zad. 2.
Mirek i Romek zbierają żołnierzyki. Mirek ma ich 18, a Romek o 3 mniej. Ile żołnierzyków ma Romek?
Zad. 3.
Magda i Ola zbierały liście. Magda ma 12 liści dębowych, a Ola o 5 więcej liści klonowych. Ile liści ma Ola?
Zad.4.
Monika nazbierała w parku kasztanów i żołędzi. Kasztanów ma 14, a żołędzi o 5 więcej. Ile Monika ma żołędzi?
Zad.5.
Babcia z wnuczką piekły babeczki. Babcia upiekła 20 babeczek, a wnuczka o 4 mniej. Ile babeczek upiekła wnuczka?
Zad. 6.
Tata i wujek Zygmunt sadzili drzewka. Tata wsadził 17 jabłoni, a wujek Zygmunt o 3 mniej grusz. ........................................ ?
Zad. 7.
Mama do zrobienia dżemu jabłkowego zużyła 2 kg jabłek, a do śliwkowego zużyła o 2 kg śliwek więcej. ......................................?
Zad. 8.
W sadzie zebrano 12 skrzynek gruszek i o 4 więcej skrzynek jabłek. Ile skrzynek jabłek zebrano?
Zad. 9.
W spiżarni na półce stoi 19 butelek soku malinowego i o 8 mniej soku aroniowego. Ile butelek soku aroniowego stoi w spiżarni na półce?
Zad. 10.
Tata w lesie zebrał 12 borowików, a kurek o 3 więcej. .........................?


Zad. 1
Mama kupiła 8 jabłek. Tata kupił gruszki, o 2 więcej niż mama jabłek.
........................................?
Zad. 2
Na parkingu stało 5 autokarów, a samochodów osobowych było o 4 więcej niż autokarów. ........................................?
Zad. 3
Ala zbierała liście. Ma 7 liści bukowych i o 3 mniej liści brzozowych. ........................................?
Zad. 4
W sadzie rosną śliwy i liście. Śliw jest 6, a wiśni o 2 mniej. ...........................?
Zad. 5
Mirek i Zenek zbierają znaczki. Razem mają 19 znaczków. Mirek ma ich7. Ile znaczków ma Zenek?
Zad. 6
Ela i Iwona zebrały 17 nakrętek. Nakrętek zielonych jest 12, a pozostałe są żółte. Ile jest żółtych nakrętek?
Zad. 7
Na tablicy wisi 18 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy 1 i 2. Prac z klasy 1 jest 13, a pozostałe wykonali uczniowie klasy 2. Ile jest na tablicy prac z klasy 2?


Zad. 1
Mama kupiła 8 jabłek. Tata kupił gruszki, o 2 więcej niż mama jabłek. ........................................?
Zad. 2
Na parkingu stało 5 autokarów, a samochodów osobowych było o 4 więcej niż autokarów. ........................................?
Zad. 3
Ala zbierała liście. Ma 7 liści bukowych i o 3 mniej liści brzozowych. ........................................?
Zad. 4
W sadzie rosną śliwy i liście. Śliw jest 6, a wiśni o 2 mniej. ........................................?
Zad. 5
Mirek i Zenek zbierają znaczki. Razem mają 19 znaczków. Mirek ma ich7. Ile znaczków ma Zenek?
Zad. 6
Ela i Iwona zebrały 17 nakrętek. Nakrętek zielonych jest 12, a pozostałe są żółte. Ile jest żółtych nakrętek?
Zad. 7
Na tablicy wisi 18 prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy 1 i 2. Prac z klasy 1 jest 13, a pozostałe wykonali uczniowie klasy 2. Ile jest na tablicy prac z klasy 2?


Zad. 1
Ela zjadła 8 orzeszków, a Renata o 4 więcej. Ile orzeszków zjadła Renata? Ile orzeszków zjadły obie dziewczynki?
Zad. 2
W sklepie z zabawkami puzzle kosztują 27 złotych, a pchełki są o 4 złote tańsze. Ile kosztują pchełki?
Zad. 3
Tata kupił bukiet kwiatów dla mamy. Dał kasjerce 30 złotych i dostał 5 złotych reszty. Ile kosztował bukiet?
Zad. 4
Robert dostał od babci 29 złotych. W sklepie kupił samolot do sklejania i dostał 9 złotych reszty. Ile kosztował samolot?
Zad. 5
Edyta miała 27 złotych. W sklepie kupiła słodycze i ekspedientka wydała jej 7 złotych. Ile kosztowały słodycze?
Zad. 6
Ernest miał w skarbonce 28 złotych. Kupił grę planszową i zostało mu 6 złotych. Ile Ernest zapłacił za grę planszową?
Zad. 7
Na jednej półce jest 7 książek, a na drugiej półce jest o 5 książek więcej. Ile książek jest na drugiej półce? Ile jest wszystkich książek?
Zad. 8
W piekarni chleb z ziarnem kosztuje 5 złotych, placek drożdżowy - 12 złotych, zapiekanka jest o 2 złote droższa niż chleb z ziarnem, a drożdżówka jest o 3 złote tańsza niż chleb z ziarnem. Ile kosztuje zapiekanka, a ile drożdżówka?
Zad. 9
W kiosku są samochodziki za 12 zł, 15zł i za 20 zł. Zenek miał 25 złotych, kupił jeden samochodzik i zostało mu jeszcze 10 złotych. Ile Zenek zapłacił za samochodzik?
Zad. 10
Malwinka miała 28 złotych i kupiła czekoladki. Dostała 3 złote reszty. Ile kosztowały czekoladki?
Zad. 11
Błażej miał 30zł. W sklepie sportowym kupił skakankę za 10 zł, piłkę za 13 zł i czepek kąpielowy za 5 zł. Ile zapłacił za zakupy? Ile pieniędzy zostało Błażejowi?
Zad. 12
Po jednej stronie ulicy Herbowej jest 19 domów, a po drugiej stronie jest o 4 domy mniej. Ile domów jest po drugiej stronie ulicy? Ile wszystkich domów jest przy ulicy Herbowej?
Zad. 13
W kwiaciarni jeden tulipan kosztuje 3 złote, Róża – 5 złotych, a lilia jest o 6 złotych droższa niż róża. Ile kosztuje lilia? Ile zapłacisz za bukiet z jednej lilii, jednej róży i trzech tulipanów?
Zad. 14
Na ulicy Kasztanowej jest 12 drzew, a na ulicy Klonowej jest o 6 drzew więcej niż na Kasztanowej. Ile drzew jest na ulicy Klonowej? Ile drzew jest na obu ulicach razem?
Zad. 15
W piekarni chleb razowy kosztuje 4 złote, placek drożdżowy 12 złotych, zapiekanka – jest o 2 złote droższa niż chleb razowy. Mirek miał 30 złotych i kupił 2 zapiekanki i placek drożdżowy. Ile Mirek zapłacił za zakupy. Ile otrzymał reszty?
Zad. 16
W kiosku są auta: wyścigówka za 4 zł, radiowóz za 23 zł, karetka za 19 zł. Dominik miał 30 złotych, kupił 2 auta i dostał 3 złote reszty. Ile zapłacił za auta, które kupił? Jakie auta kupił?
Zad. 17
Bombonierka kosztuje 17 złotych, a czekolada z orzechami jest od niej o 5 złotych tańsza. Ile kosztuje czekolada? Ile trzeba zapłacić za dwie czekolady?
Zad. 18
Wafelki kosztują 14 zł, czekolada mleczna 5 zł, a batonik – 1 zł. Emilka miała 30 złotych, po zrobieniu zakupów została jej złotówka. Ile zapłaciła za zakupy? Co mogła kupić?


Zad.1
Na wystawie klasowej było 18 bałwanków i o 6 więcej gwiazdek.
Ile było gwiazdek na wystawie?
Zad. 2
Na choince było zawieszonych 25 bombek i o 9 mniej aniołków.
Ile było aniołków na choince?
Zad. 3
Dzieci robiły ozdoby choinkowe. Chłopcy zrobili 19 bombek,
a dziewczynki 29 kokardek. O ile więcej ozdób zrobiły dziewczynki
niż chłopcy? O ile mniej ozdób zrobili chłopcy niż dziewczynki?
Zad.4
W konkursie czytelniczym brało udział 24 dziewczynki i 9 chłopców. O ile więcej dziewczynek niż chłopców brało udział w konkursie?
O ile mniej chłopców niż dziewczynek brało udział w konkursie?
Zad.5
W konkursie matematycznym Marek zdobył 17 punktów, a Zosia 8 punktów. O ile punktów mniej od Marka zdobyła Zosia?
Zad.6
Tomek ma w skarbonce 26 złotych, a Mirek ma 9 złotych. O ile więcej pieniędzy ma Tomek od Mirka?
Zad.7
Mama kupiła w sklepie 21 pomarańczy i 7 bananów. O ile mniej bananów niż pomarańczy kupiła mama?
Zad.8
Babcia upiekła 25 pierniczków i 7 babeczek. O ile więcej pierniczków
niż babeczek upiekła babcia? Ile wszystkich ciastek upiekła babcia?
Zad. 9
Ksawery kupił grę za 23 złote, a jego brat Franek kupił płytę za 7 złotych. O ile droższa była gra niż płyta? Ile za zakupy zapłacili obaj bracia?
Zad.10
Kamil kolekcjonuje auta. Ma 12 wyścigówek, 7 – karetek,
8 – radiowozów. O ile więcej ma wyścigówek niż karetek? O ile mniej ma radiowozów niż wyścigówek? Ile ma wszystkich aut razem?
Zad. 11
Ania ma w opakowaniu 24 kredki, a Julka ma opakowanie kredek,
w którym jest 8 sztuk. O ile mniej kredek ma Julka w swoim opakowaniu? Ile kredek jest w obu opakowaniach razem?


Zad. 1
Paweł ma 32 motocykle, a Rafał ma o 4 więcej terenówek. Ile Rafał ma terenówek? Ile zabawek mają obaj chłopcy razem?
Zad. 2
W jednej skrzynce jest 25 kg jabłek, a w drugiej o 3 kg mniej. Ile kg jabłek jest w drugiej skrzynce? Ile kg jabłek jest razem w obu skrzynkach?
Zad. 3
W czasie zajęć wychowania fizycznego Kacper wykonał 46 przysiadów, a Wojtek o 2 przysiady mniej niż Kacper. Ile przysiadów wykonał Wojtek? Ile wszystkich przysiadów wykonali chłopcy?
Zad. 4
Mama Krysi kupiła 21 m tasiemki czerwonej i o 7 m więcej tasiemki w kolorze fioletowym. Tasiemki zielonej kupiła o 1 metr mniej niż czerwonej. Ile metrów tasiemki w kolorze fioletowym kupiła mama? Ile kupiła tasiemki w kolorze zielonym? Ile metrów wszystkich tasiemek kupiła mama Krysi?
Zad. 5
Kinga zbiera pocztówki. W swojej kolekcji ma 42 pocztówki z miastami i o 20 mniej pocztówek z kotami niż z miastami. Pocztówek z psami ma o 4 więcej niż z kotami. Ile wszystkich pocztówek ma Kinga w swojej kolekcji?
Zad. 6
Z Nowego Targu do Kościeliska jest 28 km, a z Zakopanego do Kościeliska jest 5 km. O ile więcej kilometrów jest z Nowego Targu do Kościeliska niż Zakopanego?
Zad. 7
W sklepie odzieżowym bluza kosztuje 50 zł, a spodnie kosztują 79 zł. O ile droższe są spodnie od bluzy?

Opracowała: mgr Joanna Kruk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2019 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.