X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37237
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mój przyjaciel pies. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3-letnich

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3- letnich
Dominujące obszary edukacyjne:
- obszar edukacji matematycznej,
- obszar edukacji w zakresie mowy i myślenia.
Data: 28.03.2018r.
Prowadząca: mgr Renata Jeziorowska
Temat zajęć: „Mój przyjaciel pies uczy liczyć i bawi”
Cele ogólne:
- Uwrażliwienie dzieci na los zwierząt;
- Doskonalenie liczenia w zakresie 1-4;
- Wdrażanie do uważnego słuchania i obserwowania.
Cele szczegółowe:
- potrafi uważnie słuchać i rozwiązywać zagadki słowne,
- wiąże opis słowny z treścią obrazka,
- potrafi nazywać kolory,
- wyszukuje po śladach niespodzianki ukryte w sali,
- segreguje kości według kryterium koloru,
- przelicza elementy w zakresie 1-4,
- potrafi powiedzieć w którym zbiorze jest najwięcej elementów, a w którym najmniej,
- zna zastosowanie wybranych psich akcesoriów,
- rozumie potrzebę dbania o zwierzęta domowe i wie, co to odpowiedzialność,
- układa odpowiednią ilość kości zgodnie ze wskazaną liczbą kropek na kartoniku,
- aktywnie uczestniczy w zabawie,
- potrafi samodzielnie wykonać zadanie w przygotowanej karcie pracy.
Obszary realizacji podstawy programowej:
I 5, I 7, III 8, III 9, IV 2, IV 7, IV 9, IV 12, IV 15, , IV 18

Metody pracy:
- słowne – rozmowa, opowiadanie, objaśnienie;
- oglądowe – obserwacja, pokaz;
- czynne – zadań stawianych dziecku.
Formy pracy:
- praca z całą grupą
- praca indywidualna
Środki dydaktyczne: sylweta dużego psa, zagadki słowne tematycznie związane ze zwierzętami, ilustracje zwierząt, akcesoria dla psa (legowisko, smycz, obroża, miska), ślady psich łap, sylwety małych psów, miski z kolorowego brystolu, papierowe kości, kartoniki z określoną liczbą kropek, nagranie piosenki „Puszek Okruszek”, karta pracy opracowana przez nauczyciela.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie „Wszyscy są”.
2. Rozwiązywanie zagadek słownych. Na tablicy znajduje się ukryta pod trzema kolorowymi kartonami sylweta psa. Nauczyciel wyjaśnia dzieciom, że pod kolorowymi kartonami znajduje się bohater dzisiejszych zajęć. Aby go zobaczyć dzieci muszą rozwiązać zagadki.

Chodzi własnymi drogami,
ugania się za myszkami,
lubi wspinać się na płotek.
- Kto to jest? Tak to ... . (kotek)

Wielkie zwierzę, całkiem szare, a przy paszczy ma kłów parę.
Długim nosem liście zrywa i trąbieniem się odzywa.
Przy nim mały nawet koń, bo to jest ogromny... (słoń)

Jest królem zwierząt, lecz nie w koronie,
ma brązową grzywę, choć nie jest koniem. (lew)

3. Przedstawienie bohatera zajęć – psa Tibona.
4. Zabawa „Po śladach” – wybrane dzieci wędrują po śladach psich łap i szukają niespodzianki, która znajduje się na końcu dogi (miska dla psa, legowisko, smycz, obroża).
5. Omówienie psich akcesoriów i ich zastosowania. Zwrócenie uwagi na odpowiedzialność , jaka się wiąże z opieką nad psem.
6. Zabawa ruchowa przy piosence „Puszek okruszek”.
7. Liczymy z Tibonkiem – ćwiczenia matematyczne. Segregowanie kości według kryterium koloru. Liczenie w zakresie 1-4. Układanie odpowiedniej ilości kości zgodnie ze wskazaniem kropek na kartoniku.
8. Zabawa ruchowa „Pieski spacerują, pieski aportują”.
9. Wykonanie zadania w kartach pracy – praca indywidualna.
10. Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.