X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36370
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Znam figury. Scenariusz zajęcia z zakresu kształtowania pojęć matematycznych

Scenariusz zajęcia z zakresu kształtowania pojęć matematycznych
Wioletta Lipa

Temat: Znam figury

Cele ogólne:

- rozróżnianie figur geometrycznych
- kształtowanie pojęcia liczby
- utrwalenie nazw kolorów
- umiejętność przeliczania
- nabywanie umiejętności aktywnej pracy
- kształtowanie koordynacji wzrokowo- ruchowej
- terapia ręki

Cele operacyjne :

- nazywa i rozpoznaje figury geometryczne
- nabywa umiejętność liczenia i posługiwania się liczebnikami głównymi
- reaguje na sygnały dźwiękowe i polecenia słowne
- umie pracować na materiale niekonwencjonalnym- woreczek z żelem
- doskonali chwyt pęsetkowy
- nazywa kolory

Metody: czynna - zadań stawianych do wykonania,

Forma: praca z całą grupą,

Środki dydaktyczne: woreczki strunowe, żel, koraliki, paski kolorowego papieru, tablice z figurami, łapki na muchy, plastikowe figury geometryczne, klej, nagranie cd muzyka z Klanzy
Przebieg zajęcia

1.Powitanie

2.WSTĘP
•rozwiązywanie zagadek na temat figur i wybieranie ich ze zbioru figur a następnie wkładanie do posiadanych przez dzieci kół.
•Segregowanie figur w kołach dzieci ze względu na kształt.
•Segregowanie figur w kołach dzieci ze względu na kolor.
•Opisanie przez dzieci kształtu każdej figury.

3.CZĘŚĆ GŁÓWNA
•Naklejanie na woreczkach strunowych figur geometrycznych, tworzonych z pasków papieru, napełnianie woreczków żelem i koralikami.
•Zabawy z woreczkami:
-przesuwanie określonej ilości koralików do wskazanych figur geometrycznych,
- dodawanie ilości koralików w poszczególnych figurach i określanie ich sumy

ZABAWA RUCHOWA
Zbieranie w rytm muzyki rozłożonych na dywanie figur geometrycznych i umieszczenie ich w określonych pętlach.

4.ZAKOŃCZENIE
•Łapiemy figury- zakrywanie łapkami na muchy figury opisanej przez nauczyciela
•Utrwalenie wiadomości zdobytych przez dzieci podczas rysowania pajaca z figur wg opisu nauczyciela

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.