X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer publikacji: 36162

Sprawdzian - Ułamki dziesiętne klasa V

Sprawdzian ułamki dziesiętne klasa V

Wykonaj działania

0, 5 + 0, 77 =
0,53 + 2, 28 =
1, 67 – 0,99 =
3, 43 – 2, 58 =

Oblicz pisemnie

4, 22 x 1,01
3, 33 x 1,25

Wykonaj dzielenie

0, 35 : 0, 7

2,25 : 0,05

Rozwiąż zadania

1.Oblicz łączny koszt śniadania i kolacji uczestnika kolonii, znając ceny poszczególnych produktów:
Śniadanie: 2 bułki (koszt jednej 0, 35 zł), masło - 0,50 zł, parówki 2,10 zł, ser żółty 0,70 zł,
ogórek 0, 46 zł, kakao 0,65 zł
Kolacja: 3 kromki chleba-( jedna 0,13zł), masło 0,50 zł, wędlina 1, 80 zł, dżem 0,99 zł,
pomidor 0, 45 zł, herbata 0,55 zł

2. Kacper miał 20 zł. Kupił 2 pączki po 1, 50 zł, trzy bułki po 0, 33 zł oraz wodę za 2, 30 zł. Ile złotych zostało mu reszty?

3.Dzieci pojechały na wycieczkę autokarową. Jechały 2, 5 godziny do Sandomierza, następnie 1, 25 godz. zwiedzały Rynek i okolice. Potem miały czas wolny- 0, 5 godz. Kolejno zwiedziły jeszcze katedrę -
0, 25 godz. i przeszły trasę podziemną - 0, 35 godz. W drugą stronę do Warszawy jechały 3, 15 godz. Oblicz ile łącznie godzin spędziły na wycieczce.
4.Na wycieczkę przygotowano 24,5 kg owoców w paczkach po 0,70 kg. Każdy uczeń dostał po jednej paczce owoców. Ilu uczniów brało udział w wycieczce?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2019 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.