X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36068
Przesłano:

Cyfra i liczba 8. Konspekt zajęć z zakresu edukacji matematycznej dla klasy I

KONSPEKT ZAJĘĆ Z ZAKRESU EDUKACJI MATEMATYCZNEJ DLA KLASY I

Data: 20.11.2017
Prowadząca: Marta Sxxxxxxx
Klasa: 1b
Temat: Cyfra i liczba 8

Cel główny lekcji:

Wprowadzenie cyfry i liczby 8

Cele operacyjne:
Uczeń:
- potrafi napisać cyfrę 8
- potrafi dodawać i odejmować w zakresie 8
- potrafi rozłożyć cyfrę 8 na składniki
- zna pojęcia: krótszy, dłuższy
- słucha poleceń nauczyciela, wykonuje zadania
- współdziała w grupie
- dba o estetykę i poprawność graficzną pisma

Metody pracy: czynna, słowna, oglądowa

Formy pracy: Indywidualna, zbiorowa, praca w grupie
Środki dydaktyczne: Sylwety kukiełek, fasolki, karty pracy, plastikowe rurki, nożyczki, poduszki.

Przebieg zajęć:

1. Uczniowie przeliczają liczbę sylwet umieszczonych na tablicy, umieszczają właściwe cyfry pod kolejnymi sylwetami, opisują która z kolei jest wskazana przez nauczyciela sylweta.
2. Każdy uczeń dostaje pudełeczko z fasolkami, odlicza 8 fasolek. Rozdziela liczbę fasolek w dowolny sposób na dwie części. Chętny uczeń wychodzi na środek, przelicza ile fasolek ma w jednej ręce, dzieci obliczają ile fasolek ma w drugiej ręce. Nauczyciel zapisuje działania na tablicy.
3. Uczniowie pracują samodzielnie – karta pracy nauka pisania cyfry osiem.
4. Zabawy na dywanie :
- głuchy telefon
- zabawa wstań gdy dotrze do ciebie ósemka
- układanie cyfry osiem z poduszek ( podział na dziewczynki i chłopców)
5. Każdy uczeń dostaje plastikową rurkę, za zadanie ma rozciąć ją na 8 części (części nie muszą być równe) i ułożyć od najkrótszej do najdłuższej .
6. Zadanie domowe, napisanie trzech linijek cyfry 8 i narysowanie odpowiedniej liczby elementów.
7.Podsumowanie.
Uczniowie odpowiadają na zadane pytania: Co na lekcji podobało ci się najbardziej? Co na lekcji nie podobało ci się? Jak oceniasz lekcję w skali od jeden do pięciu, dzieci wskazuję liczbę palców.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.