X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35853
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Drukowanie roślinami. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć pokazowych
w grupie dzieci 2- letnich „Rybek”
Prowadząca: Marta Lewandowska
Dzień: 20.09. 2017
Tytuł: „Drukowanie roślinami”

Cele ogólne:
Wprowadzenie dzieci do nowej techniki malowania farbami z wykorzystaniem materiałów naturalnych;
Wyzwalanie twórczości własnej dziecka;
Wdrażanie do oczekiwania na swoją kolej;
Cele operacyjne:
Dzieci:
Rozpoznają kolor pomarańczowy, zielony, czerwony, żółty;
Podejmują próby oczekiwania na swoja kolej;
Chwytają wybrane dary jesieni (liście, gałęzie, gałązki z igliwiem itp.), moczą w farbie i przykładają do białej kartki tworząc własne kompozycje;
Metody:
czynna – zadań stawianych do wykonania, ćwiczenia utrwalające
słowna -objaśnienia, instrukcje
Formy:
indywidualna
zbiorowa
Pomoce dydaktyczne:
Liście, gałązki, igliwie, farby w kolorze pomarańczowym, zielony, czerwonym, żółtym, białe kartki papieru, fartuszki do malowania farbami.

Przebieg:
1. „Witam was”- zabawa ruchowo- naśladowcza przy piosence. Dzieci wykonują ruchy pokazywane przez opiekunkę podczas odśpiewywania piosenki powitalnej.
2. „Co będziemy robić”- wykonanie przez opiekunkę pracy nową techniką malarską. Wprowadzenie dzieci do zasad wykonania pracy plastycznej na materiale naturalnym połączone z pokazaniem efektów zamierzonego działania dzieci.
3. „Fartuszki na brzuszki”- zabawa wprowadzająca do oczekiwania na swoja kolej. Założenie każdemu dziecku fartuszka do malowania.
4. „Drukowanie roślinami”- zabawa plastyczna- dzieci (po 4 osoby) podchodzą do stanowiska drukowania. Wybierają samodzielnie liście, gałęzie, igliwie, zamaczają je w wybranych przez siebie kolorach i nakładają na kartki. Z pomocą opiekunek dociskają kartki z umieszczonym
w środku zabarwionym materiałem naturalnym.
5. „Co jest w środku”- obserwacja swojego dzieła. Dzieci kolejno otwierają kartki ze swoja pracą przyglądając się powstałemu dziełu.
6. „Myjemy raczki”- próby samodzielnego umycia rąk.
7. „Pożegnanie”- nagrodzenie dzieci za wspólna pracę oraz zabawę kolorowymi jesiennymi listkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.