X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35852
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ciasto marchewkowe. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć pokazowych
w grupie dzieci 2- letnich „Rybek”
Prowadząca: Żaneta Borkowska
Dzień: 10.10. 2017

Tytuł: „Zdrowe ciasto marchewkowe”
Cele ogólne:
Wdrażanie do zdrowego żywienia;
Wprowadzenie dzieci do umiejętności przygotowywania ciasta z gotowych produktów;
Wdrażanie do oczekiwania na swoją kolej oraz słuchania instrukcji opiekuna;
Cele operacyjne:
Dzieci:
Rozpoznają kolor oraz nazwę prezentowanego warzywa;
Podejmują próby przygotowywania ciasta według instrukcji opiekuna, pod jego ścisłą kontrolą;
Znają kolejność nawyków higienicznych potrzebnych do uczestniczenia w zajęciach (mycie rąk, zakładanie odpowiedniego ubioru- fartuch, czepek kucharski, ponowne mycie rąk po zakończonej pracy)
Metody:
czynna – zadań stawianych do wykonania, ćwiczenia utrwalające
słowna -objaśnienia, instrukcje
Formy:
indywidualna
zbiorowa
Pomoce dydaktyczne:
Tortownica, marchew, jajka, mąką, olej, przyprawy, miski, fartuszki, czepki kucharskie, marchewkowe

Przebieg:
1. „Zajączki”- zabawa na powitanie. Próby naśladowania gestów opiekuna.
2. „Marchewka”- zabawa pokazowa. Przedstawienie dzieciom przez opiekunkę wyglądu, koloru oraz kształtu marchwi. Próby odpowiadania na pytania opiekunki „Jakie zwierzątka lubią marchewki?”
3. „Co będziemy robić”- zabawa pokazowa, wprowadzająca do planowanego działania dzieci. Opiekunka dokładnie objaśnia czynności, które dzieci będą wykonywały pokazując przy tym efekt zamierzonej pracy dzieci (wcześniej przygotowane ciasto).
4. „Fartuszki na brzuszki, czepki kucharskie na główki”- zabawa wprowadzająca do oczekiwania na swoja kolej. Zapoznanie dzieci ze strojem kucharza. Założenie każdemu dziecku fartuszka spożywczego oraz czepka na głowę.
5. „Marchewkowe ciasto”- dzieci proszone są przez opiekunkę do przygotowanego wcześniej stołu, na którym znajdują się wszystkie potrzebne produkty (starta marchew, mąką, jajka, olej, przyprawy). Dzieci kolejno przesypują do miski wyznaczone przez opiekunkę produkty, próbując przy tym nazywać proponowane przez opiekunkę składniki (mąka, jajko, marchew, olej). Następnie z pomocą opiekunki mieszają przygotowane ciasto i przelewają je do tortownicy przygotowując do pieczenia.
6. „Myjemy raczki”- próby samodzielnego umycia oraz wytarcia rąk połączone z próbami wyrzucania papieru jednorazowego do kosza na śmieci.
7. „Pożegnanie”- nagrodzenie dzieci za wspólną pracę oraz zabawę oklaskami oraz marchewkowymi naklejkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.