X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35787
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dary Lasu - konspekt zajęć dydaktycznych w grupie dzieci 5 - letnich z elementami planu daltońskiego

CELE OGÓLNE: * Rozwijanie kreatywności i twórczości dziecka przy użyciu materiału
przyrodniczego,
*rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez przeliczanie,
porównywanie liczebności zbiorów, dodawanie i odejmowanie,
*rozwijanie umiejętności współpracy i komunikacji poprzez pracę w
grupach i w parach,
*rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi i samodzielnego myślenia,
* utrwalanie umiejętności korzystania z narzędzi daltońskich (zegar,
tablica wizualizująca współpracę
CEL OPERACYNY: Dziecko:
- kreatywnie wykorzystuje materiał przyrodniczy,
- rozwija umiejętności matematyczne, porównuje, przelicza, dodaje
odejmuje,
- współpracuje i komunikuje się z rówieśnikami,
- koncentruje się i pobudza do samodzielnego myślenia,
- wie, jak funkcjonować przy użyciu narzędzi daltońskich.
METODA: aktywnego działania, przeniesionej uwagi,
FORMY PRACY: indywidualna, w parach, grupowa,
MIEJSCE: sala
POMOCE DYDAKTYCZNE: treść wiersza Czas do lasu iść L. Krzemienieckiej, materiał przyrodniczy: patyki i kolorowe liście ,szyszki z różnych drzew iglastych, kasztany, orzechy, żołędzie, 3 kółka hula hop, farby, pędzelki, żółty brystol A-3, tablice daltońskie wizualizujące pracę dzieci,


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Zabawa na powitanie Witam wszystkich, którzy...
2. Zabawa logopedyczna – podział nazw pór roku i miesięcy jesiennych na sylaby,
3. Czas do lasu iść - wysłuchanie wiersza. Rozmowa na temat treści wiersza:
* Jakie skarby znaleziono w lesie?( paproć, buk, brzoza, dąb)
* Co można było z nich ułożyć?
* Czy Wy już znaleźliście w tym roku skarby w lesie? Jakie?
4. Jesienny las – zabawa dydaktyczna, nazywanie jesiennych darów lasu, opisanie
wyglądu i dopasowywanie liści drzew do owoców- tworzenie par,
5. Utrwalenie graficznego zapisu głoski „a”- ułożenie z kasztanów i szyszek (przy użyciu
sygnalizatora należy wskazać, że jest to praca samodzielna)
6.Policzmy - zabawa matematyczna. Przeliczanie kasztanów przy użyciu kółek
hula-hop oraz sygnalizatora - praca grupowa,
7. Wykonanie pracy plastycznej metodą stemplowania pomalowanych liści na arkuszu
brystolu –praca grupowa.Wystawa prac dzieci.
8. Podsumowanie zajęć- rozmowa z dziećmi.

Przygotowała i przeprowadziła zajęcia Beata Agacińska – nauczyciel mianowany.
Dnia: 11 Października 2017r.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.