X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35775
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jestem Super Chłopakiem - scenariusz zajęć z okazji Dnia Chłopaka

Scenariusz z okazji Dnia Chłopaka

Temat: „Jestem Super Chłopakiem”

Cele główne:
budowanie pozytywnego obrazu własnego „Ja” ,
aktywne włączenie się dzieci do zabawy,
prezentowanie własnych umiejętności,
umożliwienie dzieciom przeżywania pozytywnych emocji,
wdrażanie do pamiętania o czyimś święcie,

Cele operacyjne:
dziecko chętnie bierze udział w zaproponowanej zabawie,
dziecko potrafi się przedstawić i opowiedzieć o sobie kilka słów,
dziecko potrafi zaprezentować własne umiejętności / wiedza ogólna, sprawność fizyczna/,
potrafi czerpać radość ze wspólnej zabawy,

Metody: czynne, słowne, oglądowe,

Formy: indywidualna, zbiorowa, grupowa,

Pomoce dydaktyczne: wiersz, quiz, test niedokończonych zdań, zabawka dydaktyczna „Gąsienica”, kasztany, szarfy super chłopaka, dyplom super chłopaka, korona dla Super CHłopaka, upominki od koleżanek – własnoręcznie wykonane krawaty, cukierki,

Przebieg zajęć:
I. Powitanie wszystkich dzieci piosenką „Fikający Zuch” z jednoczesnym ilustrowaniem treści.

Jestem zuch, jestem zuch,
tu mam głowę, a tu brzuch.
Klaszczę w ręce ram, pam, pam
i dzień dobry mówię Wam.

Jestem zuch, jestem zuch,
tu mam nosek, a tu brzuch.
Klaszczę w ręce ram, pam, pam
i dzień dobry mówię Wam.

II. Wysłuchanie wiersza „Dzień Chłopaka” /autor: P. Okrój/, rozmowa na temat tego, dlaczego przeczytałam dziś ten wiersz? Ustalenie jakie mamy dziś Święto? Czy warto uczcić Święto Chłopków? I wreszcie pytanie do dziewczynek „Jaki powinien być mój wymarzony chłopak?
- zapisanie cech idealnego chłopaka na sylwecie chłopca.

Chłopak? Tak, znasz go.
To taki ktoś,
Kto ci czasami robi na złość.
I obojętnie co by się zdarzyło,
Wszystko byś zrobiła, żeby go nie było.
Lecz uwierzyć w to trudno, bez niego byłoby nudno.
Nikt by nie chował ci piórnika,
Ciągnąć cię za włosy nie byłoby komu,
Nikt by ci nie kładł kwiatka pod drzwiami
I sama wracałabyś do domu.
Więc zrób wyjątek dzisiaj,
Wyjdź ze swej złości mroku,
Uśmiechnij się chociaż raz
I bądź miła jeden dzień w roku.

III. Ogłoszenie konkursu na Super Chłopaka, rejestrowanie chętnych kandydatów, przypisanie im numerów.
IV. Przeprowadzenie wyborów na Super Chłopaka, każdy kandydat musi wykonać podane zadanie, za prawidłową odpowiedź dostanie 1 punkt – kasztana. Kto zbierze najwięcej kasztanów wygrywa konkurs.

Zadania do wykonania:
1. Prezentacja kandydatów:
Jak się nazywam,
Czym się interesuje?
W co lub czym najbardziej lubię się bawić?
Podróż moich marzeń to...

2. Podaj prawidłowy tytuł: /losowanie karteczek”
Słoń Trąbaliński – Trąbalski,
Małe Kaczątko – Brzydkie,
Śpiąca Staruszka – Królewna,
Akademia Pana Jana – Kleksa,
Trzy Krówki – Świnki,
Jaś i Karolcia – Małgosia,
Wróżka Śniegu – Królewna,
Słoń w butach – Kot,
Złoty Kapturek – Czerwony,

3. Quiz „Dobre maniery przy stole” - każdy uczestnik po kolei proszony jest do sali i odpowiada na pytania.
Czy można rozmawiać z pełną buzią?
Czy można oblizywać talerz, gdy coś nam bardzo smakowało?
Czy można pluć do zupy?
Jakich magicznych słów można należy używać?
Czy można mlaskać przy stole?
Czy można podnieść widelec z podłogi i nim jeść?
Czy trzeba pluć jedzeniem na podłogę, gdy nam coś nie smakuje?
Czy serwetki na stole służą do wycierania nosa?

4. Badanie wytrzymałości chłopaków poprzez jak najdłuższe stanie na jednej nodze – wyłaniamy trzech kandydatów, którzy najdłużej wytrzymali.

5. Prezentacja swoich umiejętności tanecznych – taniec grupowy, wyłonienie najlepszego tancerza.

6. Test niedokończonych zdań – losowanie karteczek:
Ala o zeszyt prosiła Zosię, Zosia podając rzekła jej ... .
Kiedyś Markowi Książkę dał wujek, Marek powiedział grzecznie ... .
Kiedyś potrącił Andrzej Tomasza, ale powiedział zaraz ... .

7. Test sprawnościowy – do testu zabawką „Gąsienica” dostają się chłopaki, którzy do tej pory zebrali najwięcej punktów. Zadanie polega na jak najszybszym zebraniu do skarpety kulek przy pomocy specjalnej łyżki. Zabawa ta pozwoli wyłonić trzech kandydatów zajmujących kolejno 1, 2, i 3 miejsce.

V. Dekorowanie zwycięzców szarfami i koroną. Wręczanie kandydatom dyplomu „Super Chłopaka”.
VI. Złożenie chłopakom życzeń przez koleżanki, odśpiewania tradycyjnego „Sto lat”, wręczenie upominków – krawatów. Poczęstunek cukierkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.