X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35497
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W dżungli

Edukacja przyrodnicza
Temat dnia: W dżungli

Grupa: 6 latki
Czas: 45 minut

Cele ogólne:
• Poznanie zwierząt żyjących w dżungli
• Praca z globusem

Cele szczegółowe:
• Nazywam zwierzęta mieszkające w dżungli i potrafię opisać ich wygląd.
• Znam zwyczaje zwierząt mieszkających w dżungli, ich sposób poruszania się (skacze, pływa, biega itp.)
• Wskazuję na globusie, gdzie znajduje się dżungla.

Metody (za Wincenty Okoń):
• podająca (pogadanka, praca z książką)
• samodzielnego dochodzenia do wiedzy (gry dydaktyczne)
• praktyczne (ćwiczebne i metody realizacji zadań odtwórczych)

Formy:
• grupowa, zbiorowa i indywidualna

Środki dydaktyczne:
• globus
• książka: „Lew Linus w dżungli”
• figurki zwierząt (słoń, lew, małpa, krokodyl itp.)
• zeszyt ćwiczeń, kredki

Przebieg zajęć:

I Wprowadzenie

1. Powitanie.
2. Rozmowa kierowana na temat, co to jest dżungla oraz jakie zwierzęta ją zamieszkują.
3. Wskazanie na globusie, gdzie znajduje się dżungla. Na jakim kontynencie?

II Część właściwa

1. Praca z książką z obrazkami „Lew Linus w dżungli”. Nauczyciel czyta dzieciom historię lwa Linusa, pokazuje ilustracje i po każdej stronie zadaje pytanie, np. Kim był Julius? Kogo najpierw spotkał Linus? Dlaczego mały lew bał się wejść do wody? Zaś na koniec, jakie zwierzęta spotkał Linus na swojej drodze?
2. Zabawa ruchowa w kole „Krokodyl, małpa, słoń”. Nauczyciel lub jeden z uczniów stoi w środku koła i podaje imiona dwójki dzieci oraz nazwę zwierzęcia, np. małpa. Zadaniem wymienionej dwójki dzieci jest zamienić się miejscami, ale udając np. małpę.
3. Uczniowie pracują w małych grupach 3-4 osobowych. Na każdym stoliku znajdują się figurki zwierząt przykryte chustą/ kocykiem. Każde z dzieci po kolei z zamkniętymi oczami wybiera spod chusty jedno zwierzę i stara się, nie podglądając, nazwać je. Może zadawać kolegom i koleżankom pytania zamknięte, np. Czy moje zwierzę ma kły? Czy jest duże? Czy jest to słoń? Czy potrafi pływać? Czy lubi skakać w koronach drzew?
4. Uczniowie wybierają jedno ze zwierząt żyjących w dżungli i na kartkach rysują jego podobiznę.

III Zakończenie

1. Zagadki. Nauczyciel zadaje uczniom zagadki dotyczące zwierząt w dżungli.
2. Czynności organizacyjno-porządkowe.
3. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.