X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35424
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W stawie - rozwój żaby. Scenariusz zajęć 5-latki

CEL GŁÓWNY: Wykorzystanie i tworzenie okazji do pogłębiania wiedzy na temat stawu i jego mieszkańców.

CELE SZCZEGÓŁOWE (dziecko): - uczestniczy w zabawach ruchowych; - porządkuje ilustracje w historyjce obrazkowej; - tworzy sensowne zdania na podany temat; - współpracuje w parach; - naśladuje ruchy N., - koncentruje uwagę na prezentowanym symbolu; - posługuje się liczebnikami porządkowymi w zakresie do 10. - różnicuje kierunki na w przestrzeni i na kartce papieru; - formułuje pojęcie na podstawie definicji

METODY PRACY: - słowne: zagadki słowne, rozmowa; - czynne: metoda zadań stawianych dziecku; - oglądowe: obserwacja; historyjka obrazkowa; - metoda E. Gruszczyk- Kolczyńskiej do nauki matematyki

FORMY PRACY: - indywidualna; - w parach; - zbiorowa

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE: - kartka/tablica z schematem życia żaby do układania; - ilustracje żab; - ilustracja bociana; - niebieska kartka (staw); - dwie kostki do gry; - zagadki słowne na temat mieszkańców łąki; - książki o żabach, stawie, mieszkańcach łąk


PRZEBIEG:

I CZĘŚĆ DNIA

1. Zabawy dowolne w kącikach tematycznych 2. Porządkowanie sali. Wytwarzanie miłej i życzliwej atmosfery podczas zabaw z powitanką. 3. Zestaw ćwiczeń porannych nr.16. („Tropiciele. Roczne przygotowanie przedszkolne cz. III”).

II CZĘŚĆ DNIA

1. „Żaba” – historyjka obrazkowa. Zabawy słownikowe – układanie zdań z podanymi przez N. wyrazami. „Masażyk” – zabawa dydaktyczna w parach. 2. „Bocian i żaby” – zabawa ruchowa, reagowanie na sygnał wzrokowy; 3. „Która z kolei” – zabawa dydaktyczna z użyciem liczebników porządkowych. „Gdzie jest żaba?” – orientacja w kierunkach na papierze (stawie), układanie elementu względem drugiego. „Żaby skaczą” – rzut dwiema kostkami, dodawanie (na kostce lub w pamięci) i wykonywanie tyle podskoków ile wynosi suma oczek. 4. Spacer w okolice przedszkola, na pobliską łąkę, obserwacja środowiska łąki, zabawy dowolne na placu zabaw.

III CZĘŚĆ DNIA

1. „Żabki” – zabawa ruchowa z elementem skoku; 2. „Rozwiązywanie zagadek dotyczących mieszkańców łąki”– zabawa dydaktyczna. 3. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, układanie puzzli i układanek, korzystanie z gier planszowych, oglądanie książek dotyczących łąk, stawów, żab. 4. Praca indywidualna z dzieckiem, praca wyrównawcza. Ćwiczenia wspomagające spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Rysowanie według wzoru.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.