X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3474
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mamo, tato - ćwiczmy razem. Zajęcia z rodzicami

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW.

TEMAT: Mamo Tato - ćwiczmy razem.

Cele:
*wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch oraz kontakt emocjonalny i fizyczny;
*dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi oraz nawiązywanie kontaktów z innymi;
*wyrabianie umiejętności współpracy z partnerem;
*budzenie zamiłowania do ruchu przy muzyce;
*stwarzanie pogodnego i radosnego nastroju;
*nawiązywanie kontaktów między rodzicami, zachęcanie ich do wspólnej zabawy z dzieckiem;

METODY:
metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
Metoda Carla Orfa.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: magnetofon, gazety, dyplomy;

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1.Powitanie uczestników spotkania .Dzieci i rodzice stoją w kole i śpiewają:
Gimnastyka dobra sprawa dla nas wszystkich to zabawa

2.Dzieci i rodzice w parach dotykają się różnymi częściami ciała, najpierw według propozycji nauczycielki, potem według pomysłów własnych.

3.Partnerzy siadają tyłem do siebie .Poznają wzajemnie swoje plecy. Następnie popychają się na przemian-raz jedna raz druga osoba.

4.Siad płaski i pedałowanie. Partnerzy dotykają się stopami i na przemian naciskają stopami.

5.Huśtawka. Partnerzy trzymają się za ręce wykonują przysiad raz kuca jedna, raz druga osoba.

6.Masaż. Dorosły leży na podłodze dziecko wykonuje masaż:
,,Idą konie po betonie...’’

7.Relaks przy muzyce. W rytm ,, tańczą’ ’poszczególne części ciała; najpierw ręce, potem nogi, głowa, ramiona, biodra, wreszcie całe ciało.

8.Zabawa naśladowcza ,,Zepsute zabawki’’ Przy dźwiękach
muzyki wszyscy swobodnie tańczą .Gdy muzyka zostaje przerwana , zatrzymują się w bezruchu.

9.Odklejanie od podłogi. Najpierw rodzice naśladują smarowanie klejem stóp i dłoni, a potem kucają na podłodze .
Dziecko stara się oderwać im od podłogi najpierw ręce potem nogi. Zmiana ról.

10.Mostek. Rodzice robią mostek, a dzieci obchodzą ich na czworakach przechodząc pod mostkiem, przez mostek. W dalszej części dorosły przygniata dziecko i zachęca je do wyczołgania się spod spodu.

11.Turlanie.

12.Koniki. Rodzice klękają, klęk podparty i biorą dzieci na barana. Następnie poruszają się po sali w różnych kierunkach.

13. Kołyska. Uczestnicy siedzą na podłodze. Dzieci zajmują miejsce między między nogami rodziców. Mama tata naśladuje kołyskę, obejmuje dziecko, kołysze z boku na bok pieszcząc je i całując.

14.Zabawy gazetami. Wszyscy swobodnie wymachują gazetami nisko, wysoko, jedną ręką, drugą ręką, między nogami, nad głową, rozdzielają na połowę, podkładają pod stopy i próbują chodzić po sali nie odrywając stóp od podłogi:
Do przodu, do tyłu, w bok. Następnie zwijają gazetę w kulę.
Swobodne zabawy kulami- rzucanie w partnera, chwytanie, turlanie.

15.Wszyscy poruszają się w kole w rytm muzyki. W środku znajduje się kosz. Wrzucają kule z gazety do kosza.

16.Podziękowanie wszystkim za wspólną zabawę i wręczenie każdemu uczestnikowi dyplomu ,,Super sportowca”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.