X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34472
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień zwierząt - scenariusz imprezy

SCENARIUSZ IMPREZY PRZEDSZKOLNEJ
„Dzień Zwierząt”

Data: 04.10.2016r
Przewidziany czas ok. 60min.
Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym ( 3-6 lat)

Cele ogólne:
- integracja wszystkich dzieci przedszkolnych
- stworzenie atmosfery radosnych przeżyć i wesołej zabawy
- zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz kształtowania płynności ruchów przy muzyce
- wdrażanie dzieci do uważnego słuchania poleceń, skupienia się na wykonywanych czynnościach
- wdrażanie do wspólnej, zgodnej zabawy
-umiejętność współdziałania w grupie

Cele szczegółowe:
Zakłada się, że dziecko:
- chętnie śpiewa piosenki wspólnie z innymi dziećmi oraz uczestniczy w zabawach ruchowych i tańcach
- ćwiczy spostrzegawczość oraz koncentracje uwagę
- doskonali ekspresję muzyczną i ruchową
- rozumie kierowane do niego polecenia i wykonuje je zgodnie z oczekiwaniami
- odczuwa radość z podejmowanego wysiłku i wspólnej zabawy

Formy:
- zbiorowa
- grupowa

Środki dydaktyczne:
- płyta CD z piosenkami i odgłosami dobranymi do poszczególnych konkurencji
- dekoracja oraz emblematy zwierząt
- wiersze J. Brzechwy
- arkusze brystolu z wizerunkiem Papugi, Myszki, Kozy, Małpy, Mrówki
-nagrody/upominki
-kredki

Przebieg imprezy „Dzień Zwierząt”
1.Powitanie wszystkich przedszkolaków oraz nauczycieli
Witamy poszczególne grupy: I Maleństwa- Papugi: II Kangurki- Myszki: III Kubusie- Kozy: IV Tygrysy- Mrówki: V Sowy- Małpy.
2.Zaproszenie do wspólnej zabawy wraz ze śpiewem przy piosence „Idziemy do zoo” Dziecięce Przeboje.
3.Zabawa w kręgu: rozpoznawanie odgłosów różnych zwierząt: Następnie każda z grup naśladuje swój odgłos: papugi, myszki, kozy, mrówki –mrówy tupią, małpy.
4.Zaprezentowanie przez każdą grupę zabawy muzyczno- ruchowej wg. Klanza „Małpa Filomena”; „Myszka Franciszka”; „Papuga”; „Tupią mrówy”, „Koza”. (Muzyka i tekst z płyty „Maluchy rosną nie tylko wiosną”)
5.Recytacja wierszy Jana Brzechwy:
„Zoo”- grupa Sowy z podziałem na role.
6.„Cztery słonie”- zabawa ruchowa. Dzieci swobodnie tańczą do piosenki „Cztery słonie”. Na przerwę w muzyce dzieci wykonują polecenie Nauczyciela.
Dzieci zamieniają się w słonie:
-chodzimy ciężko tak jak słonie
- pijemy trąbą wodę tak jak słonie
- podskakujemy i się śmiejemy
-słonie próbują zrobić pajacyki
-słonie próbują stać na 1 nodze
- wszystkie słonie kochają się jak wariaty (wszystkie przedszkolaki robią duże koło).
7.Każda z grup otrzymuje brystol z wizerunkiem zwierzęcia.
-zwierzęta muszą zostać pokolorowane pastelami przez całą grupę
-dzieci całą grupą naśladują otrzymane zwierzę ruchem – pantomima
-pozostałe grupy muszą odgadnąć nazwę zwierzęcia.
8.„Ach co za bal zwierzątek”- taniec integracyjny całego przedszkola do piosenki „Ach co za bal zwierzątek”.
9.Podziękowanie i wręczenie drobnych upominków każdej grupie- puzzle z wizerunkiem zwierzęcia, które reprezentowała dana grupa.

Marta Lipińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.