X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34373
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia koleżeńskiego "Niedokończona bajka" z wykorzystaniem metody kamishibai

Scenariusz zajęcia koleżeńskiego

Prowadzące: Agnieszka Babula, Marta Kozioł
Grupa wiekowa: 6- latki
Temat: „Niedokończona bajka...”

Cele ogólne:
-rozwijanie umiejętności czytania i interpretowania tekstu,
-stworzenie zakończenia bajki i przedstawienia jej,
-przyzwyczajanie dzieci do publicznych wystąpień,
Cele szczegółowe:
-Dziecko uważnie ogląda teatrzyk,
- bogaci zasób słownictwa,
- czyta proste wyrazy,
- pracuje w grupie,
-rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie,
- potrafi wymyślić zakończenie bajki.

Środki dydaktyczne: płyta CD, teatrzyk kamishibai, wyrazy do czytania, koperty z wyrazami, pastele, kartki papieru A3, talerze, poduszki.
Formy pracy: indywidualna, grupowa.

Przebieg zajęć:
1. Zapoznanie z nowatorską metodą pracy z dziećmi na zajęciu -metoda kamishibai (elementy metody story line).
2. Zabawa integracyjna „Idą sobie krasnoludki”.
3. Oglądanie teatrzyku kamishibai na podstawie bajki autorskiej ( A. Babula, M. Kozioł) pt: „Niedokończona bajka”, podczas której dzieci odczytują wyrazy.
4. Pytania dotyczące oglądanej bajki.
5. „Story line”- podział na cztery grupy, wybranie lidera każdej grupy, losowanie kopert w których znajdują się wskazówki pomagające dzieciom wymyślić zakończenie bajki ( narysować i przedstawić zakończenie bajki).
6. Praca w czterech grupach- rysowanie zakończenia bajki z pomocą nauczycielek zaproszonych na zajęcia.
7. Przedstawienie na forum w poszczególnych grupach propozycji zakończenia bajki.
8. Zakończenie zajęć- podziękowanie za wspólną pracę.

Tekst Bajki:
Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami , za siedmioma lasami żyli KRÓL I KRÓLOWA wraz ze swoją sześcioletnią córeczką. Mieszkali w pięknym pałacu otoczonym ogromnym ogrodem z placem zabaw i wysokim płotem. MARYSIA- bo tak miała na imię córka Króla i Królowej miała bogato urządzony pokój. Znajdowało się w nim mnóstwo nowoczesnych zabawek, ubrań i gadżetów takich jak: TELEWIZOR, TABLET, LAPTOP, IPHONE, ROBOT. Pomimo tych wszystkich wspaniałych przedmiotów dziewczynka nie była szczęśliwa. Brakowało jej kogoś z kim mogłaby się bawić. W dniu swoich siódmych urodzin zdmuchując świeczki pomyślała:
- MOIM NAJWIĘKSZYM MARZENIEM JEST ZNALEŹĆ PRAWDZIWEGO PRZYJACIELA.
Pewnego dnia Król i Królowa czyli rodzice Marysi wyjechali w delegację do MIELCA. MARYSIA została pod opieką swojego osobistego ochroniarza. W czasie gdy ochroniarz uciął sobie drzemkę, Królewna niepostrzeżenie wymknęła się do ogrodu. Podziwiając KWIATY zobaczyła uchyloną bramkę. Nie zastanawiając się długo wybiegła za ogrodzenie. Radośnie podśpiewując biegła przed siebie. Nagle usłyszała głosy bawiących się DZIECI. Podeszła bliżej i zobaczyła, że grupa dzieci pod opieką ładnej pani bawiła się na łące. Chłopcy grali w PIŁKĘ, dziewczynki zbierały KWIATKI, skakały na SKAKANCE, bawiły się w BERKA, CHOWANEGO. Miła pani wraz z grupą podeszła do Marysi i zaprosiła ją do zabawy. DZIEWCZYNKA po raz pierwszy była szczęśliwa . Niestety czas szybko upłynął a pani ogłosiła zbiórkę i zarządziła powrót do przedszkola. Marysia też musiała wracać do pałacu. Po powrocie do domu wszyscy zdenerwowani na nią czekali...

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.