X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33797
Przesłano:

Jak się rodzi przemoc? Konspekt zajęć z języka polskiego kl.VI

Konspekt zajęć z języka polskiego kl.VI

Temat lekcji: Jak się rodzi przemoc?

Cele lekcji:
Po lekcji uczeń potrafi:
• Czytać ze zrozumieniem różne teksty kultury
• Wypowiadać się na temat, zgodnie z celem
• Wyrażać własne opinie i uzasadniać je
• Pracować ze słownikiem
• Wyszukiwać potrzebne informacje
Metody lekcji:
• Metoda programowa: Praca z tekstem, praca ze słownikiem
• Metoda aktywna: dyskusja,
Środki dydaktyczne:
• E.Salgari „To przecież bestie, nie ludzie”, doniesienia prasowe, słowniki

Przebieg zajęć:

1. Zapis tematu. Przygotowanie do zajęć.
2. Praca ze słownikiem. Studiowanie hasła bestia i haseł pokrewnych.
3. Lektura tekstu Salgariego. Analiza tekstu:
• Bezpośrednie refleksje uczniów
• Odtworzenie sytuacji i układu sił między bohaterami
• Opis wyglądu i zachowań napastników (co się składa na pojęcie bestia i bestialstwo)
Zapis:
BESTIA, BESTIALSTWO
Dzikość == Cywilizacja
(Dosłownie pojmowane ludożerstwo)
4. Literatura str. 32 – fotografia przedstawiająca transparent z napisem „Precz z bestialstwem”, relacja prasowa „Tysiące przeciwko przemocy”, rozmowa z Lemem. Omówienie materiału.
5. Praca ze słownikiem. Definicja słowa „przemoc”
6. Dyskusja – Jak rodzi się przemoc, w czym się wyraża, kto używa przemocy? (przemoc słowna)
7. Zapis pracy domowej:
Zapisz swoje odczucia podczas oglądania scen przemocy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.