X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33699
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Przyszła do nas wiosna. Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4- letnich

Data: 23.03. 2017
Prowadząca: Wioletta Janas
Temat: Przyszła do nas wiosna
Cele ogólne:
- Rozwijanie umiejętności wypowiadania się w różnych sytuacjach stwarzanych przez nauczyciela
- wdrażanie do współpracy w zespole i komunikowania się
- stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia

Cele szczegółowe:
DZIECKO:
- odpowiada na zadane pytania ( PP 3.1)
- wypowiada się na określony temat( PP 14.4)
-współdziała w zabawie (pp.1.2)
-słucha uważnie pomysłów innych
-podejmuje postawione przed nim zadania ( PP.1.2)
-dokonuje analizy i syntezy słuchowej wyrazu( PP. 14.6)
-przedstawia świat przyrody ruchem, słowem, gestem ( PP. 7.2, 5.4)
-układa i odczytuje rytm ( PP. 13.7)

Metody pracy: czynna, słowna

Formy pracy: praca z całą grupą, indywidualna.

Pomoce: Tekst wiersza, tekst piosenki, ilustracje pór roku, piłka, nagrania dźwiękowe,wersja instrumentalna piosenki,teksty zagadek, obrazki przestawiające różne pory roku, obrazki charakterystyczne dla danej pory roku, karty pracy.

Przebieg:

1. Powitanie
Witam dzieci, które...

2. Rozmowa nt. pory roku- wiosny
Rundka: Po czym poznajemy wiosnę...
a) rozwiązywanie zagadek słownych:

Przybył z ciepłych krajów
w czerwonych bucikach
gdy go ujrzy żabka
pod wodę umyka. ( bocian)

Jest cała zielona
i kumka od rana.
ucieka do wody,
gdy ujrzy bociana. (żaba)

Płynie po niebie mała lub duża,
gdy słońce skryje świat się zachmurza. ( chmura)

Pada, kapie, leje, chlapie, za szybami pada.
Smutną bajkę, długą bajkę sennie opowiada. ( deszcz)

Gdy się chowa za chmury
świat się staje ponury
a weselej na świecie
kiedy śmieje się z góry. ( słońce)

b) zabawa w słowa

nauczyciel rzuca piłkę i mówi część słowa a dziecko mówi jaka jest druga połowa

ża- ba, chmu- ra, bo- cian, wio- sna, łą- ka, kro-kus itd.

3. Śpiew wybranej piosenki o wiośnie połączony z inscenizacją ruchową.

4.Słuchanie wiersza J.Brzechwy " Wiosenne porządki". Rozmowa nt. wiersza.

5.Zaproszenie dzieci na wiosenną łąkę inspirowane recytacją wiersza. Nauczycielka recytuje dzieci naśladują:

Kółko małe, kółko duże
głowa prosto, ręce w górze.
Widzisz łąkę
na tej łące skaczą żabki i zające.
Kwiaty rosną, słońce świeci
a nad łąką bocian leci
a ta pora jest radosna i nazywa się ...wiosna

Słuchanie i rozpoznawanie dźwięków:
- klekot bociana
-kumkanie żab
-kukanie kukułki
- brzęczenie pszczoły
- padanie deszczu

6. Przyporządkowywanie małych obrazków do ilustracji danej pory roku.

7. Zabawa ruchowo- naśladowcza " Na wiosennej łące"

8. " Wiosenne kalambury"- zabawa pantomimiczna.Wybrane dziecko przedstawia ruchem treść wylosowanego obrazka. Pozostałe dzieci odgadują.

9. Układanie i odczytywanie rytmów.

10. Karta pracy- pisanie po śladzie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.