X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3301
Przesłano:

Utrwalenie wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej - rzeczowniki - z wykorzystaniem kinezjologii edukacyjnej

KONSPEKT ZAJĘĆ Z PEDAGOGIEM PROWADZONYCH TOKIEM INDYWIDUALNYM

TEMAT: Utrwalenie wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej - rzeczowniki z wykorzystaniem kinezjologii edukacyjnej.

UCZESTNICY: ......Uczennica klasy II. Dziewczynka ma trudności z opanowaniem techniki czytania oraz poprawnego pisania. Uczeń klasy II, chłopiec został przebadany w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, na tej podstawie stwierdza się pewne deficyty rozwojowe oraz umieszcza się go w grupie ryzyka dysleksji.

CEL OGÓLNY: Wspomaganie ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

CELE OPERACYJNE:
Uczeń:
potrafi określić na jakie pytanie odpowiada rzeczowni
wskazuje rzeczowniki w zdaniu
potrafi zakwalifikować rzeczowniki do odpowiedniej grupy ( ludzie, rośliny, zwierzęta, rzeczy).

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
kolorowe plansze z rzeczownikami
karty pracy
plastelina
arkusze papieru
obrazki przedstawiające rzeczowniki

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

I.Część wstępna

1.Powitanie uczniów.
2.Omówienie przebiegu zajęć, czynności jakie będą wykonywane.
3.Zapoznanie uczniów z założeniami kinezjologii edukacyjnej.
4.Uczniowie wykonują pozycję Cooka.
5.Kreślenie w powietrzu leniwych ósemek.

II.Część główna:

1. Zapoznanie uczniów z planszami przedstawiającymi główne wiadomości z zakresu wiedzy na temat rzeczownika.
2. Powtórzenie wiadomości bez pomocy plansz.
3. Pytania kontrolne.
4. Uczniowie wypełniają Kartę pracy nr 1 – wpisując rzeczowniki w odpowiednich miejscach w tabeli.
5. Omówienie poziomu trudności zadania.
6. Uczniowie wypełniają Kartę pracy nr 2 – odnajdują rzeczowniki w zdaniach.
7. Uczniowie losują obrazki przedstawiające rzeczowniki, następnie dopasowują je do odpowiedniej grupy oraz podpisują.
8. Kreślenie leniwej ósemki na kartce papieru oraz tworzenie z niej przy pomocy plasteliny wymyślonego rzeczownika w celu utrwalenia poznanych wiadomości i rozwijania sprawności manualnej.

III.Podsumowanie:
1. Przypomnienie ważnych zagadnień
2. Zakończenie zajęć.

Karta pracy nr 1
Wpisz rzeczowniki w odpowiednie miejsca

NAZWY OSÓB NAZWY ROŚLIN NAZWY RZECZY NAZWY ZWIERZĄT

tulipan, sałata, but, Adam, kapelusz, mama, płaszcz, czapka, tata, Ewa, kalafior, komputer, bajka, córka, pies, lalka, kot, lis, rower, mapa, Kopciuszek, wilk, kalosz, żółw, słoń, statek, zeszyt

Karta pracy nr 2
Zaznacz rzeczowniki w zdaniach

1.Mama i tata sprządają dom.
2.Kasia lubi lody.
3.Tomek trzyma pióro.
4.Pies mieszka w budzie.
5.Proszę otworzyć drzwi.
6.Proszę zamknąć okno.
7.W oknach wiszą kolorowe firanki.
8.Maja czyta ciekawą książkę.
9.Dominik spaceruje po lesie.

W kolejnym ćwiczeniu należy umieścić w kopertach zestawy kolorowych obrazków przedstawiających rzeczowniki, które uczniowie muszą zakwalifikować do odpowiedniej grupy i podpisać.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.