X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32700
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienne zabawy z dynią w tle - zajęcia otwarte

Scenariusz zajęć otwartych z udziałem rodziców prowadzonych
w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach

Temat zajęć: Jesienne zabawy z dynią w tle.
Termin: 03.11.2016r.
Grupa: IX (3-latki)
Miejsce: sala gimnastyczna
Osoba prowadząca: Anna Łukasik-Frątczak, Anna Pacyniak-Gieranowska

Cel ogólny:
- Integrowanie rodziców i dzieci podczas wspólnych zabaw;
- Wdrażanie do słuchania dłuższych utworów literackich – wiersza.

Przewidywane efekty:
Dziecko:
- odgaduje zagadki;
- aktywnie uczestniczy w zabawach;
- czerpie radość ze wspólnego wykonywania z rodzicem zadań;
- wykonuje pracę plastyczną;

Metody pracy:
- czynne (zadania stawiane do wykonania),
- słowne (rozmowa, zagadki).

Formy: z całą grupą, w parach (rodzic – dziecko), indywidualna.

Obszary wskazane w podstawie programowej wychowania przedszkolnego:
1.2) przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (stara się współdziałać w zabawach i w sytuacjach zadaniowych) oraz w świecie dorosłych;
3.3) uważnie słucha, pyta o niezrozumiałe fakty i formułuje dłuższe wypowiedzi o ważnych sprawach;

Pomoce dydaktyczne: zagadki, dynia, kartoniki przedstawiające warzywa, chusta animacyjna, talerzyki, owoce do degustacji, sylwety drzewa, kredki, pestki dyni w jesiennych kolorach,


PRZEWIDYWANY PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Powitanie uczestników zajęcia:
„Witam wszystkich, którzy ... lubią kolor pomarańczowy, warzywa, jesień”. Nauczycielka ustala, że machają ręką dzieci, rodzice, których dotyczy powitanie.

2. „Jesienne zagadki” – dzieci i rodzice siedzą w kręgu, podają sobie dynię i rytmicznie powtarzają tekst „jak to miło i wesoło, kiedy dynia krąży w koło”. Osoba u której dynia się zatrzyma, rozwiązuje zagadkę czytaną przez nauczycielkę.

3. „Warzywa do garnka” – zabawa ruchowa z wykorzystaniem wiersza pt. „Warzywa”. Każde dziecko otrzymuje kartonik przedstawiający warzywo (wszystkie warzywa wymienione w wierszu). Dzieci siedzą w kole, kiedy nauczycielka wymienia kolejne warzywa, dzieci mające odpowiedni kartonik wstają i obiegają dookoła siadając z powrotem na swoim miejscu. Na zakończenie nauczycielka mówi: warzywa do garnka i wtedy wszystkie dzieci wskakują na chustę.
4. „Rośnij dynio” - zabawa ruchowa. Dzieci z rodzicami stoją w kole, trzymają się za ręce i mówią: rośnij dynio pomalutku, rośnij dynio po cichutku , słońce grzeje, wietrzyk głaszcze, nasza dynia w ręce klaszcze.

5. „Owoce” – zabawa sensoryczna. Nauczycielka podaje każdemu dziecku talerzyk na którym są pokrojone trzy rodzaje owoców, natomiast pod spodem są przyklejone sylwety tych owoców. Dziecko zakrywa rodzicowi oczy a następnie karmi go kawałkiem owocu. Zadaniem rodzica jest rozpoznanie gatunku owocu. Następnie dziecko odwraca talerzyk i pokazuje wszystkim jakie owoce miało do degustacji.

6. „Jesienne drzewo” – praca plastyczna. Dzieci wspólnie z rodzicami kolorują sylwetę drzewa a następnie przyklejają liście - pestki dyni w jesiennych kolorach.

7. Podziękowanie za udział w zajęciach.

Opracowanie:
....................................
....................................

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.