X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32697
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz do zajęć całodziennych w grupie 4 latków - edukacja muzyczna - poznanie instrumentu tamburino i edukacja plastyczna "Piłka w kropki"

Konspekt do zajęć w grupie 4- latków

1.Grupa: 4- latki

RANEK
„Co się zmieniło?”- zabawa dydaktyczna. N. ustawia 4-5 zabawek. Wybrane dziecko zasłania oczy opaską. N. zmienia ustawienie dwóch przedmiotów. Po odsłonięciu oczu, dziecko odgaduje, co zostało zmienione.
Zestaw ćwiczeń porannych nr 1:
„Marmurki” - zabawa orientacyjno- porządkowa. Bieg swobodny w różnych kierunkach. Na hasło Marmurki! Dzieci zatrzymują się i nieruchomieją w różnych pozach.

ZAJĘCIA I
Temat: Edukacja muzyczna „Jestem sobie przedszkolaczek”- poznanie instrumentu – tamburino.
Cel główny: Doskonalenie wrażliwości słuchowej.
Cele operacyjne (Dziecko):
uważnie słucha utworu;
potrafi posługiwać się tamburinem;
czerpie radość z gry na instrumencie.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz instrumentu.
Środki dydaktyczne: przedmioty: klocek, lalka, miś, plastikowe owoce; płyta CD z piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek”, instrumenty, woreczki gimnastyczne, tamburino dla każdego dziecka.
PRZEBIEG ZAJĘCIA „I”:
I.
Powitanie dzieci: „Wszyscy są witam was”.
II.
1. „Jestem sobie przedszkolaczek”- Poznanie instrumentu – tamburino. Uważne słuchanie utworu przez dzieci. Granie na instrumentach przez dzieci w rytm piosenki.
2. Rozmowa z dziećmi na temat usłyszanej piosenki i wrażeń jakie zrobił na nich instrument- tamburino.
3. Marsz w kole przy piosence i wystukiwanie rytmu za N.
4. Wspólny śpiew piosenki.
III.
1. Powtórzenie piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”.
*„Piesek z kokardką”- zabawa z elementem czworakowania. Przebieg: dzieci ustawiają się na czworakach i kładą woreczek na karku – piesek ma kokardkę. Idą na czworakach tak ostrożnie, aby nie zgubić kokardki. Podczas chodzenia piesek rozgląda się – dzieci wykonują skręty głowy w lewo lub w prawo.

ZAJĘCIA II
Temat: Edukacja plastyczna „Piłka w kropki”- wyklejanie i kolorowanie.
Cel główny: Ćwiczenie sprawności manualnej u dzieci.
Cele operacyjne (Dziecko):
koloruje piłkę a następnie wykleja kropki znajdujące się na piłce;
prawidłowo trzyma kredkę;
potrafi ulepić kulkę i rozmazać ją na kropce piłki;
utrzymuje porządek w miejscu pracy.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne:rozmowa.
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz poprawnie wykonanego ćwiczenia
Środki dydaktyczne: piłki, karty pracy „Piłka”dla każdego dziecka, kredki świecowe, plastelina.

PRZEBIEG ZAJĘCIA II:
I.
1.Zabawa integracyjna „Piłka do piłki”.
II.
1.Dzieci siedzą w kole słuchają jak należy prawidłowo wykonać pracę plastyczną.
2.„Piłka w kropki” - Praca plastyczna. Dzieci otrzymują karty pracy. Najpierw kolorują piłkę kredkami świecowymi, a następnie wyklejają kulkami z plasteliny kropki na piłce.
3.Zwrócenie uwagi na prawidłowe trzymanie kredki, lepienia kulek z plasteliny i rozmazywanie jej na kropkach piłki oraz utrzymywanie porządku w miejscu pracy.
4.Samodzielna praca dzieci.
III.
1.Sprzątanie po zakończonych zajęciach, zorganizowanie wystawki w sali przedszkolnej
*„Piłka do kolegi”- zabawa z elementem toczenia. Przygotowanie: dzieci dobierają się parami, każda para otrzymuje piłkę. Przebieg: dziecko z piłką siada z jednej strony sali, nogi w rozkroku. Drugie dziecko z pary siada w takiej samej pozycji naprzeciwko. Toczą do siebie piłkę, kładąc na niej obie dłonie i mocno wypychając do przodu.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE:
Temat: Poznajemy technikę „Jak działa pompka?”
Cel główny: Wzbogacanie mowy oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci.
Cele operacyjne (Dziecko):
bierze udział w rozmowie;
rozumie jak pompuje się piłkę;
potrafi wypowiedzieć się na określony temat.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz pompki.
Środki dydaktyczne: pompka.

PRZEBIEG ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWEGO:
I.
1.Zabawa integracyjna „Przesyłam Ci uśmiech na dobry dzień”.
II.
1.Dzieci siedzą w kole N. pokazuje działanie pompki.
2.Komentarz N. na temat działania pompki w oparciu o pokaz narzędzia.
3.Zaprezentowanie przez N. działania pompki i jej zastosowania.
4.Zwrócenie uwagi na:
- poprawne pompowanie piłki,
- zastosowanie pompki.
5.Wypowiedzi dzieci na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji na temat pompki.
6.Pompowanie piłki przez chętne dziecko.
III.
1.Sprzątanie po zakończonych zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.