X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32609
Przesłano:
Dział: Języki obce

Fruit and vegetable. Scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie dzieci 6-letnich

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W GRUPIE DZIECI 6-LETNICH

TEMAT: Fruit and vegetable

DZIECI: 15

WIEK: 6 lat

CZAS: 30 min

CELE:
1)Zapoznanie uczniów z nazwami owoców i warzyw spożywanych jesienią.
2)Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.
3)Wprowadzenie nowej zabawy ruchowej „Please, mr. Crocodile...”.
4)Zachęcanie dzieci do wydawania prostych komunikatów w języku angielskim.
5)Rozwijanie umiejętności plastycznych.
6)Czerpanie radości z wykonywanych czynności.

METODY:
1. Oglądowa
2. Słowna
3. Aktywizująca

METODYKA NAUCZANIA JĘZYKÓW OBCYCH:
1. Metoda reagowania całym ciałem
2. Metoda bezpośrednia

FORMY:
1. Indywidualna
2. Grupowa

POMOCE: karty obrazkowe, niebieskie worki na śmieci, płyta CD „My first English Adventure 1”, piłka, farby, plakaty


PRZEBIEG

1.Piosenka na przywitanie – „Hello children, how are you?”
Hello children, how are you? 3x
Fine, thank you. We are fine!
Hello, Mickey, how are you? 3x
I’m fine too!
Hello, hello, hello! 2x
(CD – My first English Adventure 1)

2.Pass the ball – Dzieci podają sobie piłkę w kole, ćwicząc zwroty grzecznościowe „Here you are.”, „Thank you.”, „You’re welcome”.

3.Wprowadzenie słownictwa – karty obrazkowe: nauczyciel pokazuje i nazywa pięć obrazków: marchewka (carrot), kalafior (cauliflower), cukinia (zucchini), winogrona (grapes), dynia (pumpkin). Uczniowie powtarzają po nauczycielu.

4.Carrots are good for you! – nauczyciel pokazuje obrazki z warzywami/owocami, jednocześnie wprowadzając hasła, np. „Carrots are good for you! Yum, yum, yum! Pumpkins are good for you! Yum, yum, yum!”. Uczniowie, powtarzają lub wypowiadają hasła razem z nauczycielem. Następnie, nauczyciel pokazuje kartę obrazkową i dzieci samodzielnie wypowiadają pasujące zdanie.

5.Red rover, let the carrot come over! – gra ruchowa. Dzieci zostają podzielone na grupy 4-5- osobowe. Każda grupa staje w innym miejscu na sali przy określonym obrazku, np. grupa nr. 1 staje przy obrazku cauliflower, grupa nr. 2 – carrot, itd. Kiedy nauczyciel wypowie zdanie „Red rover, red rover, let the (carrot/grapes/pumpkins) come over!” – dzieci przy odpowiednim obrazku podbiegają do nauczyciela i przybijają mu piątkę.

6.„Crocodile” – nauczyciel rozkłada niebieskie worki na śmieci na dywanie (jest to atrapa rzeki). Wybiera jedno dziecko, które staje się krokodylem. Pozostałe dzieci stają po jednej stronie „rzeki”. Dzieci otrzymują po jednej karcie obrazkowej z warzywem lub owocem. „Krokodyl” wchodzi do rzeki a pozostali pytają się go mówiąc: „Please Mr.Crocodile can we cross the river? Krokodyl odpowiada: ”Only if you have a cauliflower/broccoli/carrot/itp. Jeśli dziecko posiada wymienione warzywo/owoc może przejść przez rzekę a pozostałe dzieci muszą przebiec tak aby krokodyl ich nie złapał. Jeżeli dziecko zostanie złapane staje się krokodylem.

7. "Malujemy” – dzieci przy użyciu farb malują plakaty z zilustrowanymi wcześniej owocami i warzywami.

8.Pożegnanie – „Goodbye children, see you soon”.
Goodbye children, see you soon! 3x
Bye, bye, goodbye!
Goodbye, goodbye, goodbye!
(CD – My first English Adventure 1)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.