X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32059
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ile kroków mamy do ZOO? Scenariusz zajęć dla dzieci 4-letnich

Scenariusz zajęć
przeprowadzonych w grupie dzieci 4-letnich
przez Monikę Rosicką.

Temat: Ile kroków mamy do ZOO?
Cel ogólny:
• Rozwijanie kompetencji matematycznych dzieci.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- liczy w zakresie 6;
- rozróżnia prawą i lewą stronę swojego ciała;
- dodaje i odejmuje poprzez doliczanie i odliczanie.
Metody (wg M. Kwiatkowskiej):
• Czynna- zadań stawianych dziecku
• Słowna- objaśnienie, rozmowa
• Percepcyjna- pokaz, demonstracja
Formy pracy:
• Z całą grupą
• W mniejszych zespołach
• Indywidualna
Środki dydaktyczne:
Duża kostka do gry, karty z cyframi 1-6, żetony, emblematy zwierząt z cyframi, nagrania piosenek do zabaw, karta pracy.


Przebieg:
1. Powitanie. Nauczycielka wprowadza dzieci w tematykę zajęć. Wraz z dziećmi wspólnie przypomina, która jest prawa i lewa ręka. Zrobienie przez nauczycielkę stempelka na prawym ręku dziecka.
2. Zabawa ruchowa „Witamy się”.
Dzieci stoją w parach naprzeciw siebie i witają się ze sobą najpierw prawymi rączkami, następnie lewymi rączkami. Powtarzamy to samo z nogami.
3. Zabawa muzyczno- ruchowa „Pingwinek”.
4. Nauczycielka wprowadza dzieci do kolejnej zabawy.
„Wyobraźcie sobie, że jesteście w ZOO i chcecie obejrzeć mieszkające tam zwierzęta. Żeby jednak dojść do zagród zwierząt należy policzyć ile musimy zrobić kroków.”
Następnie wyjaśnia zasady gry.
5. Zabawa matematyczna „Chodzimy po ZOO”.
Nauczycielka wybiera 6 dzieci, które dostają emblematy zwierząt z cyframi. Następnie czwórkami dzieci „chodzą” po ZOO i liczą ile muszą zrobić kroków by dojść do zwierzątka z numerem wyrzuconym na kostce.
6. Zabawa muzyczno- ruchowa „Woogi- boogi”.
7. Nauczycielka rozdaje każdemu dziecku karty przedstawiające cyfry od 1 do 6 oraz żeton. Wszystkie dzieci układają kolejno karty od najmniejszej do największej i kładą żeton pod cyfrą 1. Następnie nauczycielka rzuca dużą kostką, liczba oczek wyrzucona na kostce pokazuje pod którą cyfrę należy się przesunąć. Dzieci mają za zadanie powiedzieć ile musiały zrobić skoków żetonem.
8. Wykonanie karty pracy przez dzieci.
9. Podsumowanie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.