X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30748
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pluszowy Miś - mój przyjaciel. Konspekt zajęcia otwartego w grupie 4-latków

Temat: ,, PLUSZOWY MIŚ- MÓJ PRZYJACIEL"
Cel główny:
- Stworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych służących rozwojowi mowy, wyobraźni sprawności motorycznej i wrażliwości słuchowej.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- rozwija sprawność fizyczną
- doskonali ekspresję ruchową, manualną i muzyczną
- ćwiczy spostrzegawczość
- nazywa podstawowe część ciała (oczy, uszy, ręce)
- próbuje wyrażać słowami uczucia
- próbuje opowiadać o swojej zabawce
- poprzez maskotkę misia poznaje bliżej samego siebie
- ćwiczy narządy mowy
- odtwarza ruch zgodnie z treścią piosenki
Metody:
- czynne: ćwiczeń,
- słowne: rozmowy, opowiadania,
- percepcyjne: obserwacji i pokazu,
Środki dydaktyczne:
Pluszowe misie przyniesione przez dzieci, wiersz ,,Miś idzie do przedszkola", chusta animacyjna, płyta CD z piosenką „Jadą, jadą Misie”.
Formy:
- indywidualna,
- zbiorowa,


Przebieg:
1. Powitanie
Wspólne powitanie się piosenką ,,Witam Was"

2. Zapoznanie z wierszem Z Bronikowskiej ,,Miś idzie do przedszkola" oraz wyjaśnienie dzieciom dlaczego przyniosły dzisiaj swoje misie do przedszkola

Miś różowy , miś pluszowy
zbuntował sie dziś.
chce iść także do przedszkola,
tak jak chodzi Krzyś.
wziął Krzyś misia w obie rączki:
,,Po co pójdziesz tam?:
,,Będę bawił sie wesoło
i nie będę sam".
,,Gdy tak prosisz, to już chyba
zabiorę cię dziś".
i tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś.

3. ,,Oto mój miś"- prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci.

Krótkie opowiadanie dzieci o swoich misiach. Miś to mały przyjaciel- nawiązanie do tematu zajęć. Przypomnienie o zasadach dbania o zabawki.

4. Gimnastyka z misiem- zabawy ruchowe z przytulanką

a) Marsz na palcach z misiem uniesionym wysoko nad głową;

b) Taniec- bieg wokół misia z wysokim unoszeniem kolan;

c) ,,Miś na huśtawce” – unoszenie misia siedzącego na nogach;

d) Ćwiczenie równowagi – przekładanie misia pod uniesionym kolanem;

e) „Miś na koniku” – czworakowanie w różnych kierunkach;

f) Ćwiczenia oddechowe – dziecko kładzie misia na brzuszku i wykonuje głęboki wdech(miś się podnosi) i wydech(miś opada).

5. Zabawa ,,Co sie dzieje?"- z wykorzystaniem chusty animacyjnej
a) ,,Misie jadą nad w góry" - dzieci trzymają swój koniec chusty i poruszają sie powoli dookoła
b) ,,Wichura"- na chuście leżą maskotki, dzieci podrzucają je do góry, tak aby nie spadły

6. Rysowanie misia w/g rymowanki E. M. Skorek ,,Miś”
najpierw misia rysuje nauczycielka, następnie chętne dzieci
Miś - rysowany wierszyk.
Główka kształt kółka ma,
na niej leżą uszka dwa.
Brzuszek piękny, okrąglutki,
taki sam jak mają nutki.
Łapki, nóżki, oczko jedno, drugie,
zaraz misiu do nas mrugnie.
Nosek, buzię ładną dam,
aby miodek mógł jeść sam.
8. Zabawa przy piosence „Jadą jadą Misie”
Dzieci dobierają się w pary i wykonują ruchy zgodnie z treścią piosenki.

Dwa malutkie misie Chcą zatańczyć dzisiaj
Hopsa, hopsa, dana, dana
Tańczą misie dziś od rana
Dwa malutkie misie tańczą z nami tak
9. ,,Mój ulubiony miś"- kolorowanie postaci misia
10. Ewaluacja- wybór przez dzieci buźki naklejenie jej na ubranko
-jeśli się podobało- uśmiechniętej
- jeśli nie- smutnej

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.