X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30616
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Domy i domki - scenariusz sytuacji edukacyjnych przeprowadzonych w grupie dzieci 4-letnich

Temat zajęcia otwartego dla rodziców - Przygotowanie dziecka do roli przedszkolaka

Temat - Domy i domki

Cele ogólne

- Doskonalenie umiejętności formułowania zdań na określony temat
- Doskonalenie umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi
- Doskonalenie umiejętności tworzenia prac plastycznych w zespole

Cele szczegółowe

- Wypowiada się nt. różnych domów w oparciu o ilustracje oraz własne doświadczenia
- Układa historyjkę obrazkową zachowując kolejność zdarzeń
- Przelicza elementy domu w zakresie 5
I poziom - 5 elementów
II poziom – 5 i więcej
- Odwzorowuje liczebności zbiorów poprze dokładanie takiej samej ilości elementów
-Wykonuje dom techniką collage w zespole.

Metody

- czynne- zadań stawianych do wykonania
- słowna- objaśnienia , rozmowa
- oglądowa – pokaz

Formy organizacyjne :

- z całą grupą, w zespole, indywidualna

Środki dydaktyczne : ilustracje przedstawiające różne domy, historyjka obrazkowa ,,Budujemy dom’’, dywaniki, domki i elementy do przeliczania, puzzle- domy, klej, kartony, bibuła, kredki, dziurkacze, tkanina, wełna, plastelina, muzyka.


Przebieg

1. Powitanie – Imię i podział na sylaby ( dziecko wypowiadając swoje imię dzieli je na sylaby klaszcząc jednocześnie w dłonie )
2. Praca obrazkiem- rozmowa nt. różnych domów, zwrócenie uwagi na wielkość, rodzaj
( bloki, wieżowce, jednorodzinne, kamienice ) oraz domy w różnych rejonach świata
( Afryka, Grenlandia, Japonia itd. )
3. Historyjka obrazkowa Budujemy domy- układanie poszczególnych obrazków związanych z budową domu zachowując logiczną całość-wykorzystanie dywaników do ograniczenia przestrzeni.
4. Zabawa ruchowa Murarz- dzieci biegają swobodnie po klasie z otrzymanym fragmentem domu w różnych kolorach. Na przerwę w muzyce łączą się wg kolorów i składają poszczególne elementy tworząc dom.
5. Domki- zabawa dydaktyczna- dzieci oglądają przygotowane domy. Zdaniem jest przeliczenie umieszczonych cegieł oraz odwzorowanie ich liczebności ( ułożenie takiej samej ilości okien )
6. Zabawa ruchowa Podaj cegłę- zabawa w grupach. Dzieci w dwóch grupach stoją w rzędzie. Zadaniem jest podawanie dużych klocków ( cegły) wg poleceń nauczyciela ( górą , dołem stojąc w rozkroku ). Wygrywa ta drużyna , która zgromadziła najwięcej klocków.
7. Działanie plastyczne -wykonanie domów w grupach technika collage. Dzieci wykonują dom wykorzystując dostępne pomoce plastyczne. Mogą wesprzeć działania rodzice.
8. Podziękowanie za udział w zajęciu, utworzenie wystawki z powstałych prac plastycznych.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.