X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30505
Przesłano:

Jestem Eko - logiczny. Rozpoznawanie i określanie przeznaczenia przedmiotów konkretnych, budowanie zbiorów

Konspekt zajęć edukacyjnych dla klasy II uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i autyzmem

CELE OGÓLNE:

• Wyodrębnianie odpadów, papierów i plastiku z pozostałych przedmiotów i nazywanie ich .
• Przyglądanie się różnym przedmiotom , aby dostrzec z jakich materiałów zostały wykonane- papier i plastik- praca na materiale konkretnym.
• Ustalenie czym jest opakowanie papierowe, plastikowe- praca na materiale konkretnym.
• Manipulowanie – dobieranie konkretu do obrazka .
• Segregowanie przedmiotów ze względu na kształt.
• Przeliczanie ,porównywanie ilości elementów, posługiwanie się określeniami dużo – mało.

CELE OPERACYJNE (uczeń potrafi, podejmuje próbę) :

• Wyodrębnić z pozostałych przedmiotów i nazwać odpadki :papier- papierowy, kartonowy, tekturowy, plastik- plastikowy itd. .
• Dostrzegać „śmieci” wskazywać, dobierać, nazywać je .
• utrzymać najbliższe otoczenie a ładzie i porządku
• Posegregować odpady ze względu na określoną cechę jedną lub więcej .
• Przeliczyć i porównać ilość elementów.
METODY:
Ośrodków pracy, zabawa dydaktyczna, polisensorycznego poznawania świata, elementy met. behawioralnej, podające, czynne- zadania stawiane do wykonania, aktywizujące, rozmowa kierowana praktycznego działania.

FORMA:
• grupowa oraz indywidualnie .

ŚRODKI DYDAKTYCZNE :
przedmioty codziennego użytku , oraz, pudełka papierowe , butelki, reklamówki, broszurki ofertowe.


PRZEBIEG ZAJĘCIA :


1.Powitanie się z dziećmi
2. Ustalenie kalendarza miesięcznego i pogodowego, ustalenie obecności uczniów.
3.Zapis w zeszytach daty, szlaczku litero podobnego, imienia i /lub nazwiska i określenie pogody
4. Opisywanie i oglądanie historyjki obrazkowej 6 elementowej dt ochrony przyrody.- ćw przyczynowo-skutkowe i następstwa czasu.
5. „Widzę – widzę’’- zabawa dydaktyczna. Dzieci opisują wygląd poszczególnych przedmiotów potrzebnych do utrzymania porządku i czystości w naszym otoczeniu- worek, wkładania do worka „śmieci” .
6. Poznawanie litery W- jako znaku graficznego- wodzenie placem po drukowanej literce w, różnicowanie dźwiękowe / wzrokowe głoski w .
7.Kolorowe worki- oglądamy 2 worki w kolorach żółtym i niebieskim, próbujemy określić co tam jest? ,dołączamy etykiety.
8. Wypełnianie konturów litery w materiałem zmiennokształtnym – plastelina.
9. Ewaluacja zajęć – dzieci siadają rozmawiają wskazują, jak możemy być ekologiczni ?
10. Zakończenie .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.