X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29775
Przesłano:
Dział: Przedszkole

The Snowman - scenariusz zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu

SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU

Grupa wiekowa: 4-latki „Smerfy”
Czas trwania zajęcia: 20 min.

Temat: The Snowman – story.

Słownictwo: snowman, snowflakes.

Cele:
- dziecko rozumie i potrafi wykonać polecenia: Stand up, let's make a circle, sit down, close your eyes, open your eyes;
- dziecko potrafi zaśpiewać piosenkę świąteczną „We wish you a Merry Christmas!”;
- dziecko pozna i utrwali słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia;
- dziecko pozna treść opowiadania „The Snowman”.

Pomoce dydaktyczne: karty prezentacyjne, odtwarzacz CD, płyta CD, obrazki do opowiadania „The Snowman”.


Przebieg zajęć:

ROZPOCZĘCIE LEKCJI – ETAP 1
1. Przywitanie dzieci przez nauczyciela: „Good morning”, dzieci odpowiadają ”Good morning”.
2. Podróż do Wielkiej Brytanii – Lot do Londynu – ilustracja ruchowa lotu samolotu (start z przysiadu, zapięcie pasów (skrzyżowanie rąk ) lot - bieg z wyciągniętymi w bok ramionami, spoglądanie przez okna samolotu – na lewo, na prawo – lądowanie – przysiad itp.).
Dzieci wstają i robią koło. Utrwalenie poleceń: Stand up, let's make a circle.
3. Powtórzenie piosenki „We wish you a Merry Christmas!” - wspólne jej zaśpiewanie z ilustracją ruchową.
4. Dzieci siadają. Utrwalenie polecenia: Sit down.

ETAP 2
1. Przypomnienie słownictwa związanego ze Świętami Bożego Narodzenia na podstawie obrazków/flashcards.
2. Nauczyciel pokazuje dzieciom kolejno karty prezentacyjne/flashcards z nowym słownictwem (Snowman, snowflakes) i wymienia ich nazwy. Następnie nauczyciel podaje pierwszemu dziecku kartę i zachęca dziecko do powtórzenia tego wyrazu. Dziecko powtarza i podaje kartę dziecku siedzącemu obok, które powtarza tą samą czynność, wymawiając słowo. Na koniec ćwiczenia nauczyciel chwali wszystkie dzieci.
3. Nauczyciel zapoznaje dzieci z opowiadaniem „The Snowman” za pomocą obrazków.
It was nearly Christmas. Katie woke up and found that the world was white and magical.
“Snow,” she shouted, “snow for Christmas.”
She ran outside and danced in the snow.
Her brother Eddie came out too.
They made a big round snowball and a small one. They put them together and made a huge snowman.
On Christmas Eve they looked at the snowman.
He waved at them. He was alive!
“Hello,” he said, “it’s Christmas. Would you like a present?” “Yes please!” The snowman waved his arms. Silver crystal snowflakes filled the sky. It was so beautiful. “We must give you a present too,” said Katie.
They gave the snowman a carrot for a nose, a scarf for his neck, and a hat for his head.
“Happy Christmas!” they said. The snow stopped and the sun came out. The snowman started to melt. “Goodbye,” he said. “Build me again next year!”.
4. Rozmowa z dziećmi na temat treści opowiadania.
5. Zabawa ruchowa “Simon Says”. Nauczyciel wydaje polecenia, a dzieci je wykonują. „Simon says, be a Snowman, be snowflakes, be a tree.

ETAP 3:
1. Dzieci oglądają na laptopie opowiadanie „The Snowman”.
2. Ilustracja ruchowa lotu do Polski – stały element zajęć. Podróży do Polski towarzyszy piosenka „Let's go to Poland”.
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Are you ready?
Are you ready?
Are you ready to say bye-bye?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.