X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29774
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Feelings and emotions - przykładowe scenariusze zajęć z języka angielskiego w przedszkolu

SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU

Grupa wiekowa: 4-latki
Czas trwania zajęcia: 20 min.

Temat: Happy birthday! Uczymy się składać życzenia urodzinowe. (Zajęcie 1)

Słownictwo: birthday, present, birthday cake.

Wyrażenia i struktury zdaniowe: Happy birthday to you!, I’ve got a present for you.

Cele:
- dziecko rozumie i potrafi wykonać polecenia: Stand up, let's make a circle, sit down, close your eyes, open your eyes;
- dziecko pozna nowe słownictwo związane z przyjęciem urodzinowym;
- dziecko zaśpiewa piosenkę urodzinową z pomocą nauczyciela;
- dziecko nauczy się składać życzenia urodzinowe po angielsku;
- dziecko przypomni nazwy zabawek.

Pomoce dydaktyczne: plakat z narysowanym tortem urodzinowym, odtwarzacz CD, płyta CD, miś pluszowy, piłeczka, lalka klasowa, karty prezentacyjne/flashcards związane z przyjęciem urodzinowym.

Przebieg zajęć:

ROZPOCZĘCIE LEKCJI – ETAP 1
1. Przywitanie dzieci przez nauczyciela: „Good morning”, dzieci odpowiadają ”Good morning”.
2. Podróż do Wielkiej Brytanii – Lot do Londynu – ilustracja ruchowa lotu samolotu (start z przysiadu, zapięcie pasów (skrzyżowanie rąk ) lot - bieg z wyciągniętymi w bok ramionami, spoglądanie przez okna samolotu – na lewo, na prawo – lądowanie – przysiad itp.). Now we are in England – stały element zajęć.
3. Dzieci wstają i robią koło. Utrwalenie poleceń: Stand up, let's make a circle.
4. Dzieci siadają na dywanie. Utrwalenie polecenia: Sit down.

ETAP 2
1. Nauczyciel wraz z dziećmi siadają w kręgu na dywaniku. Nauczyciel pokazuje dzieciom plakat z narysowanym tortem. Zachęca dzieci aby wyobraziły sobie, że znajdują się na przyjęciu urodzinowym.
2. Nauczyciel prezentuje nowe słownictwo związane z przyjęciem urodzinowym za pomocą kart prezentacyjnych/flashcards. Dzieci słuchają i powtarzają za nauczycielem.
3. Następnie dzieci słuchają i śpiewają piosenkę Happy birthday to you! – Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!. Po pewnym czasie nauczyciel bierze do rąk przygotowane przez siebie rekwizyty tj. misia pluszowego, lalkę i piłeczkę. Daje misia wybranemu dziecku mówiąc: I’ve got a present for you. – Mam dla Ciebie prezent. Następnie podaje kolejno lalkę i piłeczkę kolejnym dzieciom.
Dzieci wymieniają się między sobą rekwizytami mówiąc: Happy birthday to you! I’ve got a present for you. – Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!. Mam dla Ciebie prezent.
4. Zabawa po okręgu ze śpiewem ( na melodię „Panie Janie”).
Walking walking. Walking walking. Hop hop hop. Hop hop hop.
Running running running. Running running running.
Now let's stop. Now let's stop.
Dzieci, ustawione jedno za drugim, maszerują, skaczą i biegają w kółku zgodnie z treścią piosenki.

ETAP 3
1. Dzieci wspólnie z nauczycielem mówią wierszyk na pożegnanie:
Good-bye, good-bye,
have a nice day,
good-bye, good-bye,
come again to play!
2. Ilustracja ruchowa lotu do Polski – stały element zajęć. Podróży do Polski towarzyszy piosenka „Let's go to Poland”.
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Are you ready?
Are you ready?
Are you ready to say bye-bye?


SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W PRZEDSZKOLU

Grupa wiekowa: 4-latki
Czas trwania zajęcia: 20 min.

Temat: Happy birthday! Uczymy się składać życzenia urodzinowe. (Zajęcie 2)

Słownictwo: birthday, present, birthday cake.

Wyrażenia i struktury zdaniowe: Happy birthday!, How old are you?

Cele:
- dziecko rozumie i potrafi wykonać polecenia: Stand up, let's make a circle, sit down, close your eyes, open your eyes;
- dziecko pozna nowe słownictwo związane z przyjęciem urodzinowym;
- dziecko zaśpiewa piosenkę urodzinową z pomocą nauczyciela;
- dziecko nauczy się składać życzenia urodzinowe po angielsku;
- dziecko przypomni nazwy zabawek.

Pomoce dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyta CD, karty prezentacyjne/flashcards związane z przyjęciem urodzinowym, kartki urodzinowe, grafika tortu dla każdego dziecka, kolorowe kredki.

Przebieg zajęć:

ROZPOCZĘCIE LEKCJI – ETAP 1
1. Przywitanie dzieci przez nauczyciela: „Good morning”, dzieci odpowiadają ”Good morning”.
2. Podróż do Wielkiej Brytanii – Lot do Londynu – ilustracja ruchowa lotu samolotu (start z przysiadu, zapięcie pasów (skrzyżowanie rąk ) lot - bieg z wyciągniętymi w bok ramionami, spoglądanie przez okna samolotu – na lewo, na prawo – lądowanie – przysiad itp.). Now we are in England – stały element zajęć.
3. Dzieci wstają i robią koło. Utrwalenie poleceń: Stand up, let's make a circle.
4. Przypomnienie piosenki „Happy Birthday” z płyty CD – wspólne je zaśpiewanie.
5. Dzieci siadają. Utrwalenie polecenia: Sit down.

ETAP 2
1. Przypomnienie słownictwa związanego z przyjęciem urodzinowym poznanego na poprzednich zajęciach na podstawie obrazków/flashcards.
2. Nauczyciel rozkłada na podłodze przed dziećmi różne kartki z życzeniami urodzinowymi następnie podchodząc po kolei do dzieci, wręcza im kartkę mówiąc “Happy Birthday”.
Nauczyciel wprowadza wyrażenie “How old are you?” “I’m... 4” Może to pokazać za pomocą obrazka przedstawiającego tort urodzinowy, na którym jest pewna ilość świeczek. Nauczyciel liczy z dziećmi świeczki, pokazując na palcach i pyta się “How old are you?” następnie odpowiada “I’m...” podając ilość świeczek.
3. Dzieci dostają kartki ich zadaniem jest pokolorować tort urodzinowy z odpowiednią do ich wieku liczbą świeczek. (Można także wykorzystać to do przypomnienia kolorów sugerując dzieciom pokolorować poszczególne warstwy na odpowiedni kolor).
4. Po zakończeniu kolorowania dzieci kładą przed sobą swoje obrazki (wszyscy siedzą w kółku na dywanie). Nauczyciel po kolei zadaje pytanie (zaczynając od przykładowego tortu z początku lekcji) “How old are you?” Dzieci licząc świeczki odpowiadają po kolei “I’m...” Jeśli mają trudności, nauczyciel pomaga im podpowiadając liczbę, np.: ruchem ust, szeptem.
Nauczyciel włącza piosenkę “Happy Birthday” dzieci śpiewają wraz z nagraniem (kilka razy). Dzieci po kolei dodają imię swoich koleżanek/kolegów do piosenki. Dzisiaj każdy ma urodziny. Następnie każde z nich bierze wykonany przez siebie tort i podaruje go wylosowanej osobie mówiąc “Happy Birthday”.
5. Zabawa po okręgu ze śpiewem ( na melodię „Panie Janie”).
Walking walking. Walking walking. Hop hop hop. Hop hop hop.
Running running running. Running running running.
Now let's stop. Now let's stop.
Dzieci, ustawione jedno za drugim, maszerują, skaczą i biegają w kółku zgodnie z treścią piosenki.

ETAP 3
1. Dzieci wspólnie z nauczycielem mówią wierszyk na pożegnanie:
Good-bye, good-bye,
have a nice day,
good-bye, good-bye,
come again to play!
2. Ilustracja ruchowa lotu do Polski – stały element zajęć. Podróży do Polski towarzyszy piosenka „Let's go to Poland”.
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Let's go to Poland, Poland
Let's go to Poland now
Are you ready?
Are you ready?
Are you ready to say bye-bye.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.