X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29743
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia - scenariusz zajęć w przedszkolu

Scenariusz zajęć
w Dniu Pluszowego Misia


temat zajęć: Wszyscy kochamy misie

osoba prowadząca: Irena Janiak

data: 25.11.2015r., zajęcia zostaną zrealizowane po godzinie 13.00 w ramach 2/5 czasu, które według zalecanych warunków realizacji podstawy programowej nauczyciel może zagospodarować dowolnie.

grupa: 4-latki „Gumisie”

cel główny:
- czerpanie przyjemności ze wspólnej zabawy;
- kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek;

cele szczegółowe - dziecko:
- buduje zdanie poprawne pod względem gramatycznym;
- uważnie słucha wiersza;
- poznaje historię powstania pluszowego misia;
- wymyśla imię dla swojego misia;
- tańczy w rytm muzyki;
- wykonuje misia, wykorzystując płytę CD, wełnę, bibułę oraz plastikowe nakrętki


formy organizacyjne: indywidualna, zbiorowa
metody:
• czynne – metoda kierowania aktywnością; metoda zadań stawianych dziecku;
• oglądowe – osobisty przykład nauczyciela;
• słowne – rozmowa, objaśnienia i instrukcje nauczyciela

środki dydaktyczne: pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu, chusta animacyjna, odtwarzacz CD, płyta z dowolną muzyką dla dzieci, zużyte płyty CD, wełna w kolorze białym lub brązowym, bibuła brązowa lub biała, plastikowe nakrętki, klej, taśma dwustronna, nożyczki.



Przebieg zajęcia:

1. Wysłuchanie wiersza Z. Bronikowskiej ,,Miś idzie do przedszkola”
Miś różowy, miś pluszowy
Zbuntował się dziś
Chce iść także do przedszkola
Tak jak chodzi Krzyś

Wziął Krzyś misia w obie ręce
,,Po co pójdziesz tam?”
Będę bawił się wesoło
I nie będę sam

,,Gdy tak prosisz, to już chyba
Zabiorę cię dziś”
- I tak zaczął do przedszkola
Chodzić z Krzysiem miś.

Wyjaśnienie dlaczego dziś dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie pluszowe.
Czy wiecie, jakie święto dziś obchodzimy? – Światowy Dzień Pluszowego Misia! Pierwszego czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień – Dzień Dziecka, a 25 listopada wszystkie misie mają swoje święto. Z tej właśnie okazji każdy z was przyniósł dziś do przedszkola swojego ukochanego misia.

2. Opowieść nauczyciela o historii powstania pluszowego misia.

Historia pluszowego misia zaczyna się w dawno temu (w 1902 roku), kiedy w dalekim kraju (Stany Zjednoczone) pewien Pan (prezydent, Theodore Roosevelt), był w lesie na polowaniu i nie pozwolił zrobić krzywdy ( zabiciu) młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz (Clifford Berryman), który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie. Zobaczył go inny Pan ( Morris Michton), właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

3. Przedstaw swojego misia – podanie imion jakie dzieci nadały swoim pluszakom.

4. Roztańczone misie – zabawa taneczna z misiem w parze.

5. Wykonanie pracy plastycznej „Miś” z wykorzystaniem płyty CD i bibuły/wełny.

6. Zabawy z misiami z wykorzystaniem chusty animacyjnej (elementy Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne)
- „Kogo brakuje?” – wszyscy stoją w kręgu z zamkniętymi oczami, trzymając chustę na wysokości pasa. Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które chowa się pod chustę razem ze swoim misiem. Reszta dzieci odgaduje kogo brakuje i jak miał na imię jego pluszowy miś, który również się ukrył.
- „Na karuzeli” – wszystkie dzieci trzymają chustę, jedno dziecko wraz ze swoim misiem siada na chuście, a pozostali poruszają się w jedną stronę, kręcąc chustą.
- „Sztorm” – dzieci trzymają chusty – kilka pluszowych misiów znajduje się na chuście, dzieci lekko falują chustą, tak by misie nie spadły na podłogę.
- „Igloo” – uczestnicy zabawy stoją, wachlując chustą góra-dół, na znak nauczyciela wszyscy wchodzą ze swoimi misiami pod chustę (chustę utrzymują tylko panie uczestniczące w zabawie).

7. Ćwiczenia relaksacyjne z wykorzystaniem pluszowych misiów.

8. Zabawa „Żegnamy misie” – dzieci żegnają się ze swoim misiem różnymi częściami ciała.

9. Podziękowanie dzieciom i misiom za udział w zajęciach, rozdanie dzieciom naklejek z misiami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.