X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29732
Przesłano:

Skarby ziemi - zajęcia z edukacji polonistycznej

Konspekt zajęć z edukacji polonistycznej

Klasa: III
Data: 23. 09. 2015
Liczba uczniów: 15
Osoba prowadząca: Justyna Kowalski
Przedmiot: edukacja polonistyczna


Temat dnia: „Skarby ziemi”
Tematyka zajęć: Czytanie opowiadania Piotra Olszówki „Kum...Kum...Kwa! Kwa!”. Swobodne wypowiedzi uczniów na temat owoców i warzyw oraz ich znaczenia dla prawidłowego rozwoju organizmu. Wyszukiwanie i czytanie informacji o kumkwacie. Praca z mapą- wyszukiwanie miejsc podanych w tekście. Wypisywanie potraw, które można przygotować z ziemniaków.

Cele lekcji:
Uczeń:
- czyta ze zrozumieniem tekst opowiadania;
- swobodnie wypowiada się na temat owoców i warzyw oraz ich znaczenia dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu;
- wyszukuje na mapie świata miejsca opisane w opowiadaniu;
- potrafi zapisać litery alfabetu w poprawnej kolejności.

Metody pracy:
- pokaz,
- burza mózgów,
- słowna (pogadanka),
- czynnościowa,
- asymilacji wiedzy.

Formy pracy:
- zespołowa,
- indywidualna.

Środki dydaktyczne:
- karteczki z gąsienicą;
- mapa świata;
- podręczniki;
- ćwiczenia.


Przebieg zajęć
Czynności nauczyciela
1. Podanie celu lekcji: Celem naszej dzisiejszej lekcji będzie poznanie i omówienie skarbów, które oferuje nam nasza ziemia- owoców i warzyw.

2. Zaproszenie uczniów na dywan. Czytanie opowiadania
P. Olszówki Kum... Kum... Kwa! Kwa! (Podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej Gra w Kolory)

3. Omówienie przeczytanej treści. Nauczyciel zadaje dzieciom pytania do opowiadania.

4. Burza mózgów. Nauczyciel prosi chętne dzieci, aby zapisały wszystkie wymienione w opowiadaniu nazwy geograficzne na tablicę.

5. Zawiedzenie na tablicy mapy świata. Polecenie nauczyciela: „Podchodzimy do mapy i szukamy po kolei wszystkich nazw geograficznych wypisanych przez was w formie mapy pamięci na tablicy”.

6. Zaproszenie uczniów do ławek.

7. Wspólne utrwalenie sobie alfabetu.

8. Rozdanie gąsienicy, do której należy po kolei wpisać litery alfabetu. Sprawdzenie poprawności zapisu.

9. Zapisanie na tablicy tematu lekcji. Następnie nauczyciel prosi dzieci, aby pod przepisanym tematem lekcji wkleiły sobie gąsienicę z alfabetem.

10. Praca w ćwiczeniach. Nauczyciel objaśnia po kolei zadania.

11. Zakończenie zajęć. Utrwalenie tego, co nauczyliśmy się na zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.