X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29659
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kocham drzewa, coraz więcej o nich wiem. Scenariusz zajęć w terenie, grupa 3 latki

Cele główne: - rozwijanie umiejętności rozumienia świata roślin - drzewa - kształtowanie postawy szacunku i ochrony przyrody Cele operacyjne: - eksperymentuje wraz z nauczycielką Metody: Podające - rozmowa, pokaz Ekspresyjne - zabawy integracyjne, zabawy twórcze Aktywizujące – działania w terenie: polisensoryczne poznawanie świata drzew Formy pracy; - indywidualnie - z całą grupą Środki dydaktyczne: materiał naturalny: kora pudełko z dziurami na ręce, lupa, list od jesieni, Kotek Psotek, gitara Organizacja zajęć: • zajęcia odbywają się w terenie – w parku przedszkolnym w wytyczonym obszarze po uprzednim przypomnieniu uczestnikom zasad bezpieczeństwa i zachowania się Przebieg zajęć: 1. Zabawa na powitanie : Hello how are you? - zabawa ma na celu integrację grupy i stworzenie miłego nastroju 2. Słuchajcie kochane dzieci dziś nasz Kotek Psotek przyniósł nam list od Pani Jesieni. Kochane dzieci to ja Pani jesień postanowiłam napisać do Was list. Już prawie wszystkie liście opadły z drzew, robi się coraz zimniej , ptaszki przestały śpiewać , przyroda wokół nas jest coraz bardziej szara i smutna. To wszystko dlatego, że już dobiegł czas mojego panowania. Moje miejsce zajmie moja siostra ZIMA. Cała przyroda przygotowuje się do snu zimowego i będzie odpoczywać aż do wiosny kiedy wszystko znowu zakwitnie , na drzewach będą liście i ptaki znów zaśpiewają będzie kolorowo i wesoło. Przygotowałam dla Was dzisiaj kilka zadań. ( list ma na celu wprowadzenia dzieci w tematykę dzisiejszych zajęć) 1. Zaczarowane pudełko Kotka Psotka: Zamknijmy oczy, unieśmy dłonie w górę i poruszajmy nimi leciutko jakbyśmy byli drzewami. Otwórzcie oczy. Przed Wami stoi zaczarowane pudełko. Nauczyciel wraz z dziećmi otwiera pudełko. W nim znajduje się kora drzewa. Dzieci za pomocą dotyku badają korę, próbują powiedzieć jak jest ta kora: twarda, śliska, chropowata. 2. Nauczyciel wraz z dziećmi udaje się do wielkiego drzewa na środku placu przedszkolnego. Pod drzewem znajduje się kolejne pudełko. Dzieci wraz z nauczycielem wypowiadają zaklęcie w j. angielskim „Abrakadabra, abracades look at the tree- one, two, three „ Dzieci w zaczarowanym pudełku odnajdują lupy przy pomocy , których przyglądają się drzewu. 3. Zabawa ruchowa wkoło drzewa – drzewo ma już coraz mniej liści pewnie powoli usypia, ponieważ zbliża się zima. Może zaśpiewamy mu piosenkę na pewno będzie drzewu milej podczas układania się do snu zimowego. Nauczyciel wraz z dziećmi śpiewa piosenkę z akompaniamentem gitary. „Walking, walking. Walking, walking. Hop/6, Running /6 Now let’s stop/2. Tiptoe tiptoe. Tiptoe tiptoe, jump/6, swimming/6. Now let’s sleep/2. 4. Zakończenie zajęć: Posłuchajcie chyba drzewa usnęło nie będziemy już mu przeszkadzać. Przyjedziemy się znowu z nim pobawić kiedy przyjdzie wiosna. Piosenka w j. angielskim z akompaniamentem gitary na pożegnanie: Good bye, good bye see you again, good bye godd bye see you my friend, good bye good bye I had fun today, I had fun today.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.